Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Scanovani - jak jednoduse a rychle

Cauky
Mam XP a Canon scanner a k nemu soft Canoscan 5600F, ale je prilis slozity a zdlouhavy

potreboval bych jednoduchy softik kde pujde rychle i vetsi mnozstvi scanu a rychle

staci mi:
nahled - nastavim velikost okna a necham ho na 50 kopii
nastavit rozliseni - nastavim a pak uz se mne ptat nemusi nebo enter
ulozit jako jpg do "x"

a uplne idealni kdyby to fungovalo jako rada klavesovych zkratek
ctrl+s, ctrl+p ctrl+u ctrl+n :)

a jen bych menil nazvy jepegecek

nemate prosim tip, uz jsem z toho dost zoufalej

dik moc za pomoc

Dobrý na hromadné scanování je Abby Fine Reader.

staci mi:
nahled - nastavim velikost okna a necham ho na 50 kopii
nastavit rozliseni - nastavim a pak uz se mne ptat nemusi nebo enter
ulozit jako jpg do "x"

Bohužel software pro scanování povětšinou navrhují laici, kteří nerozumějí potřebám běžných uživatelů.
Výsledkem jsou různé pa-software, kde není možné nic z uvedeného co se dotazuješ.
U každého nového scanování je tak potřeba nastavovat znovu a znovu velikost obrázku a rozlišení. Čest vyjímkám.
Software pro scanování je v tomto ohledu stále v plenkách.

hp skenovací soft si pamatuje předvolené rozlišení (dá se uložit, pohledej v nastavení svého softu), a pokud to jsou celostránkové skeny, taky není třeba nic nastavovat.
snad jen barevnou hloubku to chce kontrolovat.

jestli to skenuješ kvůli pozdějšímu ocr převodu textu, neukládal bych to do rozmazaného .jpg

Zdravicko
dekuji moc za rady.
Jak pisete o tom HP. Mel jsem scaner od teto firmy a s nim HP precision scan. Ten mi absolutne vyhovoval a mozna proto jsem byl tak zoufalej. Mel jsem i jakousi hoistorickou verzi infan view ale vubec mne nenapadlo co vse umi a navic i cesky !
Takze pokud vse shrnu. Moznost scanovani pres infanview je temr stejna jako pres HP precision scan. Jsem moc spokojen
Dalsi programy jsem tedy uz nezkousel
dekuji jeste jednou vsem za rady a pomoc