Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý PC

Zdravím
Já už jsem s toho zoufalý poslední dobou se z mým PC dějí záhadné věci.Když pustím PC tak mi asi 45 minut je to strašně pomalé nejde ani pořádně psát nějaký text v firefoxu verze 3.6.3 bliká kontrolka HD čili pracuje HD někdy se ukáže bublina že nemá dost virtuální paměti co mi radíte co může být za problém? díky předem za pomoc
Systém
** AT Computers WXP Pro DSP Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53GHz 2.53GHz,512 MB RAM, HD 80 GB ,WXP home SP3**

Jen tak letmo jsem tam zahlédl:

InCD - používáš to? A jestli ano zakaž to spouštět s OS, jednodušší je dát si ikonu na plochu a spustit to jenom, když vypaluješ.

C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE .....tuhle kravinu asi vůbec nikdy ve Wordu nepoužiješ - tak ji zakaž!

Na co potřebuješ mít spuštěný mspaint to pořád něco maluješ? --- zakázat

ConMeter - používáš DialUp? Tenhle program je totálně na prd ..... odinstaluj!

Musí se Picasa spouštět se systémem?

Smaž programy, které už rok nepoužíváš. Nahraď Nero nějakým svižnějším vypalovadlem a InCD bych asi vyhodil - je to jenom generátor poruch.

Buď spust msconfig - "Po spuštění" a vysekej všechny nepotřebnosti nebo si nainstaluj "Starter" s podrobnějším výpisem a udělej to tam - budeš tam mít kompletně vypsané bežící procesy.

Dále CCleaner - vysmýčit pavučiny jak souborech, tak v registrech.

Proveď defragmentaci: Defragler nebo Power defragler. Jsesli jseš pedant - prověď ještě defragmentaci registrů, popřípadě stránkovacího souboru (pagefile.sys).

A jseš-li dobrodruh sežeň si program na zjišťování duplicitních souborů a začni čistit. Ale pozor! Tady už se budeš pohybovat v minovém poli, tak nikoho nenavádím.

Po této lázeňské kůře OS obživne začne se chovat slušně. Jiná věc ovšem je, jestli Tvé problémy nejsou v rezatém železe.

„CTFMON.EXE jak se to zakazuje“

Místní jazykové nastaveni/ Jazyky/ Podrobnosti/ Upřesnit/ a zaškrtnout – Vypnout rozšířené tex. služby.
(pokud to tady nevypneš, tak se to znovu načte v Nástroji konfigurace systému - "Po spuštění")

incd: nejspíš běží jako služba. spusť si services.msc (nebo záložka v msconfig.exe, nebo ten starter) a zakaž ho.

nbhgui.exe pravděpodobně nepotřebuješ, zase to bude služba. kdybys měl např. ten starter, vypisuje i krátké info o procesech.

sp_rsser.exe: spyware terminator je zbytečný krám.

hpwuschd2.exe: updatovač něčeho od hp = na dvě věci.

ještě:

512 MB RAM
někdy se ukáže bublina že nemá dost virtuální paměti

dokup ram do páru na 1gb. typ vyčteš třeba programem cpu-z.
zvláště firefox je žrout paměti. pokud je jí dost, ničemu to nevadí, ale zrovna u tvého pc bych sedět nechtěl.
swap (virtuální paměť) se většinou nastavuje automaticky. pokud máš hodnotu napevno (a nízkou), nebo na c: není dost místa, pak dostaneš chybovou hlášku o nedostatku paměti.
s malou ram musí windows využívat odkládací soubor, a systém se pak neskutečně zpomalí.
taky si zvykej vypínat pc, žádnou hibernaci. xp mají mizernou správu paměti, neumí ji po špatně napsaných programech uklízet. jedině nový start tak zaručuje na ten den maximální dostupnou paměť, než se zase ucpe rezervovanými a neuvolněnými oblastmi po spuštěných aplikacích.

Když pustím PC tak mi asi 45 minut je to strašně pomalé

ověř ve správci zařízení, že řadič disku není v pio režimu místo u-dma. pak je všechno děsivě pomalé, než si windows (průzkumník) aspoň některé položky nacachuje.

Napsal
Re: Pomalý PC
Víťa, 15.08.2010 08:04
....Poznámka jen k tomu ConMeter na to nedám dopustit protože pomocí plovoucího okna vím co se děje náhodou je to výborná aplikace.....

Neodpověděl jsi jaké máš připojení, pokud není vytáčené, tak nekompromisně odinstal.
K tomu aby tě něco chránilo před cizí vlezlostí je FIREWALL ! POKUD HO JEŠTĚ NĚMÁŠ, TAK SI HRAJEŠ NA SLEPOU BÁBU NA KŘIŽOVATCE S HUSTÝM PROVOZEM!

services.msc - služby - tak tady lze zakázat lecos, ale je nutné přesně vědět co, jinak -> havárka a resuscitace a to až kdesi na mmc.

Nevím jak jsi zdatný, ale pro jistotu zůstaň: spust -> msconfig nebo instalace Startér - hledej googlem - freeware, a tady už celkem beztrestně můžeš v rozumné míře zakazovat.

A čistit, odinstalovat a defragmentovat!!! Potom i mrtvola obživne. (Na čas.)

MM.., 15.08.2010 13:33

......firewall je vo Windows a od XP SP2 je plne dostacujuci.....

Osobně považuji schopnosti nastavení a sledování provozu v Redmontovských pokusech, tak na úrovni Lega.
K dispozici jsou mnohem lepší a výkonější nástroje a není jich málo.

No a ještě malý dodatek: jaké otáčky má HDD a co říká test na přístupové časy a časy čtení a zápisu ....> byl nějaký benchmark? Možná jsou to drobnosti možná i závada.
Podívej se na stránky výrobce - no přiznám se, že už mě napadají samé blbosti.