Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boot Windows 7 s AHCI

V BIOSu mám nastaveno bootování z CD-ROM na nejvyšší prioritu, zaplé AHCI, ale systém bootuje pořád z disku. V IDE módu instalace jede v pořádku. Jak lze nastavit AHCI mód, aby to šlo bootovat?

Nemas tu CDROM nahodou v BIOSe v sekcii "Hard Disk Boot Priority" ked je to rpepnute na AHCI?

A mechaniku strc do SATA-4 uz som ti to raz pisal a v BIOSe mas jasne oddelene nastavenie pre SATA4-5 mode a to si nechas na IDE. Mas to napisane aj v navode k doske.
Mechanika nepotrebuje AHCI (ak silou mocou chces AHCI aj pre mechaniku tak si ju po instalacii prehodis nazad do SATA-1 konektora kde AHCI je, alebo v BIOSe prehodis aj SATA4-5 na AHCI).
Disk si nechaj v SATA-0, a "SATA0-4 mode" v BIOSe si nastavis na AHCI ked chces AHCI.

Este (posledny napad) ked je to prepnute na AHCI a ked sa objavi pocas POSTu aj inicializacia OPROM, kde vypise napr. nejake "Press Ctrl-F to enter setup" tak moze sa dat nastavit poradie bootovania tam. Teoreticky. Prakticky to takto uz dnes asi nerobi nikto ale teoreticky je to mozne ze to poradie u AHCI sa nastavuje niekde v OPROM.

Teoreticky:

1. vadný BIOS či prkno - extrémně nepravděpodobné. Deska se chová standardně, až na nemožnost bootu z CD, z jiných portů systém tahá. 10%

2. vadný uživatel - pravděpodobnost blížící se jistotě. Z nedostatku jiné zábavy opruzuje Poradnu. 90%

Těch desek jsem pár nainstaloval, a s podobným problémem se nesetkal. Navíc jsem s nima dělal daleko větší alotria, než respondent.

Este jedna podotazka: pri tom pokuse o nabootovanie z CD, nepise ti to nahodou na par sekund na ciernej obrazovke text nieco ako "Stlacte lubovolnu klavesu pre boot z CD ..." (press any key to boot from CD)?
Lebo ak hej, tak par ludi drbne ze tu vypisovali zbytocne :)

Vyřešeno, ono tam při zapnutí AHCI přibyla další bootovací položka, což by mě nikdy nenapadlo, místo CDROM tam přibyla jěště DVDRAM, a při nastavení této už to nabootuje.

Děkuju za pomoc a omlouvám se, že sem na to nepřišel hned.

:-D take it easy (P.S. take pripady mam vo firme obcas na telefone a ide ma z toho porazit, povies co ma robit a on furt vyvolava ze to nejde a nakoniec ked uz som uplne vytoceny vysvitne ze on si myslel ze to nemusi robit tak jak som mu povedal, lebo on vie aj mysliet :D)