Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace disku

Dobrý den. Když se chci pokusit defragmentovat nebo analizovat disk D, tak se mi ihned ukáže zpráva:
Program Defragmentace disku zjistil, že podle plánu má se svazkem DATA (D) pracovat program chkdsk.
Spusťte program chkdsk /f.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Thomasons, 14.08.2010 14:31.....Spusťte program chkdsk /f.

No proč to tedy neuděláš? ( chkdsk /f ) - Je kontrola disku, kterou si system vyžádal před defragmentací, aby Ti z dat nendělal čalamádu. Musíš provést toto:

1/ otevři START vlevo dole
2/ klepni na "Spustit"
3/ do řádku napiš nebo zkopíruj: chkdsk /f
4/ ENTER
5/ RESTART po restartu bude zkontrolován disk najede systém a Ty provedeš:
6/ defragmentaci

Do vyhledávače zadej "Defragler" najeď na stránky s download a stahni si tento program. Je výkonější než od Microsovtu a je zdarma. Potom můžeš defragmentovat ke spojenosti celého Chánova až do úpLné ztráty vědomí.

HOWGH

No sakra nevím jestli jsem to napsal srozumitelně - tedy, defragmentaci odmítne v běžících Windows ten disk žádající kontrolu, na němž jsou tato Win spuštěna - vyžádá si restart. Protože nemůže kontrolovat sám sebe v plném provozu povelem chkdsk.