Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zašifrovaná data na NTFS

Známý má disk Hitachi, který začal cvakat a je kompletně zbořený disk C:, kde byly Windows. Disk byl rozdělený a potřebuje vytáhnout data z 2. oblasti, která je normálně v jiném počítači čitelná, ale ve Windows měl použito šifrování, takže se nic nezkopíruje. Jak se dají tato data překopírovat a obnovit?

pak má smůlu.

Sorry, ale za blbost se platí, a kdo bezmyšlenkovitě kliká, toho spravedlivý trest nemine. Základem práce se šifrovanými soubory je v první řadě uložení "master šifrovacího klíče", na bezpečné místo mimo počítač.

Mimochodem, je to psáno i v helpu Windows...

No já to asi chápu, ale ten nešťastník co si to zahesloval, byl rád, že to je vázaný jen na jeho přístupové jméno a heslo. Windows ho na nic neupozornily, taky ty Windows mohly hodit rozumnou hlášku,že když se použije šifrování - je to na vlastní riziko a co má udělat (aspoň při prvním použití). Už jsem mu od začátku radil - ser na to, dej tam FATku, to obnovíme vždycky, a co musíš schovat tak zahesluj ZIPem nebo RARem...