Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní pc.

Dobrý den, chci si nechat složit pc. konkrétně především na hraní, či přehrávání HD videa. Chtěl bych si to nechat postavit raději na Intelu a asi nejlépe i5, nebo i7 ale moc se v tom nevyznám přijímám každou radu. pak 4-6gb ram, a grafika nevím jestli je lepší ati, nebo gf zatím mám zkušenost z ati jen pozitivní.. tak si představuju něco 5950,5970 .. 5870 opravdu nevím, co vybírat ... chci hrát Gta IV, ale hravně MAFIA II .. .. pak disk 640gb, nebo 1tb .. Jinak u W7 je to také tak, že 32bit verze podporuje jen 3,25gb, nebo zvládne vzít 4 ? .. kdyby mi něco složil sestavu u czc, alfacomp .. nevím, který obchod je nejvýhodnější .. + monitor 21'' chtěl bych se dostat na něco okolo 20ti tisíc .. a je lepší to vzít ted ' nebo počkat a vzít tuto sestavu po vánocích při slevách, jestli ty slevy budou mít vliv i na pc komponenty ?? díky moc všem ... Petr

i7, 5970, monitor... podle mě budeš rád, pokud se vlezeš do 30k. Podle mě nemá smysl highendových a šitoidních komponentů; tím narážím na to, že kromě CPU a GK budeš taky potřebovat slušný zdroj, skříň, motherboard, případně zvukovku a další.

já bych dal:

desku http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8M000000ZX5 (-600Kč)
CPU http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8M000000ZX5 (-200Kč) - 100MHz navíc tě nevytrhne
Paměti http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 82000000IYL (-400Kč) - u AMD jde o latence, nemá smysl dávat více než 1333MHz
Grafika: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K000000X1H (+1400Kč)

Suma sumárum jsi na tom o 200Kč hůř, ale herním výkonem o dobrých 20% lépe... (počítáme-li s OC u HD5850)

(edit: je to alternativa k Pol-ově AMD sestavě)

Poslal jsi mi CPU odkaz na tu MB. prosímtě jestli by jsi byl tak hodný a poslal mi odkaz na ten procesor ? .. jinak bude se cena měnit, kdybych to koupil ted', nebo kdybych to vzal v unoru/březnu 2011 .. vím, že je těžké to odhadovat, ale jestli třeba nepadnou ceny těchto komponentu .. jestli do te doby vyjdou dalsi nove veci a tudiz tyto klesnou diky.

Vzal bych to hned pokud máš peníze protože se bude patrně zdražovat
http://pc.poradna.net/q/view/546125-kdy-je-nejvhod nejsi-slozit-pc-sestavu-v-jakem-obchode

Co se týče vánočních slev, poslední tři roky sem si ničeho nevšiml, možná ceny lepších věcí klesnou na předvánoční úroveň a karty co nešli sehnat poslední týden před vánoci jsou najednou na skladu. Možná jedině využít slevu na něčí vysvědčení :-)

To máš skládanou sestavu, tu koupíš zřejmě na objednávku, slevy se dávají v "profi" obchodech typu Tesco na ležáky co rok nikdo nechce nebo jsou už viditelně tak zastaralé že to nekoupí ani BFU.

"oni ti navrhnou co budeš chtít"
Tak vlastně jak, oni navrhnou ,nebo postaví co chci?
Jestliže to navrhovali oni a dají do sestavy která má spotřebu okolo 280W, kvalitní zdroj 620W který by to
utáhl skoro 2x tak je to víc jak podivné!
(i další návrhy které kolují po poradnách se vyznačují podivnostmi, viz 3x2GB pamětí do desky s podporou dualu........... )

co vím tak oni navrhnou co ty chceš !!

a proč by nenavrhli co chce zákazník, když to tak chce, tak mu to prostě tak prodáš. já je zkoušel taky, dělal jsem blbého a ty 6GB ramek mi řekli, že je to kravina... Takže asi všechno záleží na domluvě.

pc si porid proceser amd athlon ll x4 to je 4jadro potom zdroj samozdrejmne kvalitni stacit ti bude 500w muzes klidne myt 1000w to je jedno zale zi na tobe ramky kdys uz tak 8gb coz znamena koupit set po 4x2gb je lepsi deska radsi asus nebo msi max gigabait grafika geafors gt a cislo nejake to si vyber krabici na pc max do 1000kc klidne si kup pouzi tou na vzhledu pc nezalezi hdd disk chces kupovat hry nebo stahovat pokud stahovat tak radsi 1tb a kdys uz tak sata 3 at ti frci poradne jesi budes chtit windows tak jedi ne windows 7 je lepsi na hrani her atd nemuzu pochopit jak nekdo muze parit na windowsech vistach uplna kokotina proste jesi chces pc tak abys rozbehl gta 4 na plny detaily tak sem napis pokud mas zajem a ja ti neco sezenu a hodim odkaz jo tak cekam