Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace win xp

Mám win7 a snažil jsem se zpět nainstalovat win xp professional ...
naběhne mi instalace windowsů (modrá obrazovka)ale zasekne se ...a píše m to že neni připojen hardisk at si skontroluju napájení...skrátka si to ten disk nenajde jako by nebyl....
ptám se co stím a jk je možný že mi win7 normálně chodí i se dá znovu instalovat ...bude to asi nějký nastavení v biopsu s hardiskem ale nw jk na to ?
poradte pls..

Aboxi, uděláš nejlépe, když se k elektrotechnickým otázkám nebudeš vyjadřovat, předejdeš tím vlastnímu zesměšnění. Krom toho spínané zdroje mají dost velkou rezervu napájecího napětí směrem dolů. A navíc se Karel a Vlk již vyjádřili přímo k jádru problému a není co dodat.

V BIOSu si u SATA controlleru nastav na SATA Legacy. Pokud to nepomůže, tak si podle typu základní desky najdi ovladače pro SATA a nahraj na disketu. Potom ještě před načítáním souborů v instalaci XP mačkej F6 a nějak je tam vyber (nikdy jsem to nedělal).

Dovolím si suše poznamenat, že biopsie je pitva. (...nastavení v biopsu s hardiskem...) Tzv. DOWNGRADE MICROSOFT NEPOVOLUJE! Dva systémy je možné provozovat pouze vedle sebe v režimu multiboot. Avšak je to nutné vzít na vědomí už při instalaci.

MS nic povolovat nemusi, ked tam strcis instalacne CD XP tak to normalne nainstaluje XP a nezaujima ho co bolo na disku predtym kludne mohlo byt aj Windows7, aj Windows 57 v r.2057. Nezaujima ho to z jedneho logickeho dovodu - stara instalacka (XP) nepozna nic novsie ako je ona sama a teda vobec nevie co by mala na disku kontrolovat, a ani neni v umysle MS nic kontrolovat, je im to fuk.

Pokud jde o ten downgrade - tak mi to vždy odepsalo něco ve smyslu: Snažíte se instalovat OS starší než je aktualní a poslalo mě to do haj...

A k té druhé věci jsem zaměnil slovíčka biopsie a autopsie, tak tedy "la pardon"

"sekce (medicina) – otevření těla zemřelého člověk a a ohledání jeho tělesných orgánů a tkání (pitva , autopsie , obdukce )"

Tak pokud jde o ten "downgrade", tak pokud jsem se pokusil přeinstalovat novější OS starším OS, tak mi to odepsalo vždy něco v tom smyslu: Pokoušíte se nainstalovat starší OS než je aktuální a poslalo mě to do haj... Navzdory tomu všemu co si tam Redmoton píše.
No, a pokud jde o tu druhou věc tak se mi tam vklouzlo nepravé slůvko záměna je na světě, tedy biopsie a autopsie. Za což se omlouvám.

sekce (medicina) – otevření těla zemřelého člověk a a ohledání jeho tělesných orgánů a tkání (pitva , autopsie , obdukce )