Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V stene mam internetovu zastrcku a chcem pripojit wifi router.

Byvam v bytovke, kde kazdy byt ma jednu internetovu zastrcku v stene. Kupil som si obycajny wifi router, nie ADSL a chcem si ho nastavit, aby som mohol v miestnosti pouzivat wifi. Ked klasicky pichnem LAN kabel do tej zastrcky, tak internet normalne funguje, mam pridelenu adresu nejaku 10.x.x.x, neviem teraz tie dalsie cisla,som v praci. Chcem sa spytat, na tom routri normalne nastavim DHCP dajme tomu 192.168.1.xxx, masku 255.255.255.0, branu 192.168.1.1, nastavim wifinu a pichnem kabel z tej zastrcky do WAN, ci do LAN portu toho routera?, resp. ako mam ten router nastavit?. Vdaka!

Vacsina routrov je nastavena tak, ze po pripojeni funguju automaticky, cize nemusis nic nastavovat (max sifrovanie na wifi a zmena default hesla do rutra).
Kabel z netu do wan, kabel s pc jedo lan (cislo nie je podstatne).