Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako si pamatate hesla?

Ako si pamatate hesla na rozne stranky, ktore vyzaduju pouzitie hesiel (emaily, internetbanking, diskusie a co ja viem co este)? Je nejake jednoduche a bezpecne riesenie? Mat ich ulozene v PC v nejakom subore nie je podla mna moc bezpecne, pretoze tu existuje moznost ze sa k nim dostane niekto nepovolany (pripadne ze odide HDD a pod). Mat ich na papieri tiez nie je velka vyhra. Najlepsie je si ich asi zapamatat, ale tu hrozi so zvysujucim sa vekom ze proste clovek zabudne. Ako to riesite vy?

loading...

Taky pouzivam KeePass a pristupove 16znakove heslo je kombinace prvnich pismen ze slov urcite vety + interpunkcni znamenka + 4 cislice. Heslo si pamatuju. Zamerne ho zna jeste jeden spolehlivy clovek, kdyby se se mnou neco stalo, otazka je, k cemu by mu bylo, kdyz stejne nema ten soubor do KeePassu (ale asi by ho casem nasel).
Reciprocne ja znam jeho hlavni heslo.

Taky používám keepass. Hlavní výhoda je, že je jak pro nejlepší systém na světě Linux, tak i pro napodobeniny jako je Mac a widle :-). Mám všechny verze na flašce spolu s databází hesel. Pokud možno používám všude stejné heslo, ale ty debilní schránky chtějí to heslo každou chvíli měnit, nevím proč, co by koho zajímalo jaké pokuty od finančáku dostáváme, že. Stejně tak různé ebankingy také chtějí měnit hesla. Kdo si to sakra má pamatovat. I když netrpím tou, krucinál, jak se ta choroba jmenuje.... No ták... Ježíšmarjá... Teď mi to vypadlo... Jo sklerózou!

Pamatuju si skoro všechny, ale mám jedno složitý heslo (nesmyslná směsice znaků, písmen a čísel), na disku mám zaheslovanej archiv právě tím složitým heslem a uvnitř je uloženej zbytek.

PS: Vlastně je to skoro to samý jako to JR Ewingovo, akorát na to nemám program :-).

pouzivam dve hesla a ty si pamatuju, jedno je na email a hry na netu a druhe na zbytek - obchody, servry, kde chteji registraci atd.
Na internet banking mam heslo napsane na papiru, ale uz si ho i pamatuju. :-)

Relativne bezpecne riesenie je pamatat si ich. Napr. pamatas si nejaky zaklad hesla (alebo dve zaklady a na superkriticke veci pouzivas iny zaklad ako na bezne veci), idealne ak ma ten zaklad aj nejake cifry a pismena, a u kazdej stranky si zaklad nejak mierne upravis tak aby si tu upravu nezabudol (si vymysli nejaky system napr. ze si k zakladu hesla pridas prve tretie a piate pismeno nazvu stranky napr. velkymi pismenami apod, ten system akym si hesla vyrabas je nutne drzat potom v absolutnej tajnosti (nehovorit ho frajerke pri sexe :D), a urcite to nezabudnes).