Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED vs LCD

Zdravim, chcem kúpiť monitor ( keď už kupujem grafiku tak nech ju aj využijem ) a rád by som vedel aké sú plusy a mínusy typov a značiek monitorov, poprípade na čo si dávať pozor pri výbere.

Ďakujem
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

To co sa dnes oznacuje "LED" u monitorov/TV to su tiez LCD, LED je u nich len podsvietenie pod LCD panelom namiesto trubic. Moze to byt trochu vyhoda ptz trubice mozu blikat a potrebuju menic na VN ktory sa kazi atd., ale neni nutnost mat LED podsvietenie.

Ked chces dobry obraz aj v roznych zobrazovacich uhloch tak NEkupuj technologiu panela TN (t.j. obycajne lacne, ked neni napisana u monitoru technologia panela tak to je tiez lacny TN) ale pozeraj sa po S-PVA alebo S-IPS t.j. po drahsich typoch u ktorych je uvedena jedna z tych dvoch technologii (PVA robi samsung, IPS najdes napr u eizo apod). To je cele.