BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
LED svítí. LCD zobrazuje. Wiki nefunguje?
To co sa dnes oznacuje "LED" u monitorov/TV to su tiez LCD, LED je u nich len podsvietenie pod LCD panelom namiesto trubic. Moze to byt trochu vyhoda ptz trubice mozu blikat a potrebuju menic na VN ktory sa kazi atd., ale neni nutnost mat LED podsvietenie.
Ked chces dobry obraz aj v roznych zobrazovacich uhloch tak NEkupuj technologiu panela TN (t.j. obycajne lacne, ked neni napisana u monitoru technologia panela tak to je tiez lacny TN) ale pozeraj sa po S-PVA alebo S-IPS t.j. po drahsich typoch u ktorych je uvedena jedna z tych dvoch technologii (PVA robi samsung, IPS najdes napr u eizo apod). To je cele.