Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zavedením OS na notebook

Dobrý den. Chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně mého notebooku. Mam doma starý HP Omnibook 900 bez os. Potřeboval bych tam ten os nahrát, ale nějak se mi to nevede... Koupil jsem si k tomu externí dvd-romku, ale ta asi neni kompatibilní, protože mi to přes ní nejde nainstalovat. Najel jsem do nastavení BIOSU a nastavil bootování z dvd-romky a nic . (Použil jsem Windows 2000, který jsem stáhnul ve formátu ISO a poté vypálil jako obraz disku). Zkoušel jsem notebook i rozebrat, abych HDD připojil na starý počítač, který v sobě už má zabudovanou DVD-romku, ale notebook je vyrobený tak, abych ho neotevřel bez poškození :). Napadlo mě, že bych mohl propojit starý počítač s notebookem přes nějaký kabel a poté ze starého počítače nahrát os na ten notebook, ale nevim přes jaký kabel. Chtěl bych Vás poprosit o radu, zda nějaký kabel přes který by šel nahrát ten os existuje nebo nějakou jinou radu ohledně tohoto problému. Předem moc děkuji za odpověď...

Teoreticky takový kabel existuje, říká se mu laplink. Přes sériový port to budeš tahat asi tak pět dnů a přes paralelní asi tak půl dne. Notebook by musel mít funkční disketovku z které bys nastartoval disketu s dosem a programem, totéž by jsi musel udělat na pc (mimojiné musí být disk ve formátu fat32).
Pokud je v notebooku funkční windows systém dá se použít totalcommander, pak nějaká omezení padají.

Z těchto a mnoha dalších důvodů ti doporučuji abys zapracoval na tom "nerozdělatelném bez poškození*" notebooku a prostě s tama disk vytáhl. Potom zase budeš potřebovat redukci ide 2,5 na 3,5 abys to mohl připojit do PC.

*neuvěřím dokud neuvidím - prostě nemáš hvězdičku nebo jinej patvar šrubovák.

Nejjedodušší bude půjčit si někde optickou mechaniku z notebooku a použít ji na instalaci...

Tak jsem zjistil, že k tomuto NB je nějaký speciání externí modul, do kterého se dávají různé mechaniky (FDD, CD, DVD). Ten máš? http://images.owneriq.net/download/images/4/4efff2 c3-0c8a-4c34-ac0b-cc78e39af1b2-000001.png. Otázka je, zda má vůbec smysl takový starý stroj (obvykle Intel P3 500-600 MHz, 64 MB RAM, 12 GB HDD) vůbec cenu nějak zprovozňovat. Podle obrázků v manuálu by měl jít disk snadno vyndat po vyndání baterky a odšroubování šroubků nějakými dvířky na levě straně. Pro instalaci Windows 2000 je také potřeba mít nějaký novější BIOS. Info - http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/D ocumentIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodClassId=-1&cont entType=SupportManual&prodTypeId=321957&prodSeries Id=31639.

Děkuji moc za váš čas. Nn, tento speciální modul nemam. Nemůžu nikde najít, přes jaký ten kabel se vlastně připojuje ta CD-romka (jaký má konektroy). Prosim vás nenapsal byste mi ještě jaký jsou to ty konektory? Mam DVD-romku (externí) a k ní jsem dostal USB kabel. Přes ten mi to ale nejde :(. http://www.mall.cz/mechaniky-externi/samsung-se-s0 84b-black-externi-dvd-mechanika ... Předem moc děkuji :)...

Je vždy možnosť nabootovať notebook cez sieť pomocou PXE .

Prepojíš kríženým káblom svoj notebook s iným PC na ktorom máš spustený TFTP server, ten zavedie bootloader do tvojho notebooku, spustí základnú fukčnosť siete a instalácia cez sieť môže začať.

Info nájdeš network

No existuje aj možnosť pre teba asi jednoduchšia a to zaviesť W2000 z diskety. Aj taká možnosť je. Proste si vytvoríš bootovaciu disketu DOS -u s podporou USB mass storage
napr: http://www.freedos.org/freedos/news/technote/203.h tml