Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizí mi data z PC

Poradí mi někdo, čím to je, že cokoli uložím v PC, ať už je to složka, foto, text nebo stažený film, po zavření PC a opětném otevření mi data zmizí! Ukládám to schválně na plochu, abych to našla, ale děje se to i když mám uloženo v dokumentech. Nejprve se mi uložené zobrazí správně, vše je v pořádku, jen co počítač vypnu a znova zapnu, je to fuč. Stává se mi to až teď poslední dobou, před tím se to nedělo! Čím by to mohlo být? Děkuji za radu.

Na plochu by se nemělo nic, mimo ikony (zástupci) ukládat. Nefunguje tak "dokonale" čistič plochy a neschovává ikony uložených souborů?
Soubory tam s největší pravděpodobností jsou, ale nemají ikony na ploše.
Což tak podívat se do složky "Plocha" v Tento počítač...

po zavření PC a opětném otevření

To je notes, který "zavřením" pouze uvádíš do nějakého sleep módu? Jestli jo, už jsem se s tím setkal (poškozený odkládací soubor). Zkus tu nádheru normálně restartovat, řekl bych, že problém zmizí.

1. 147 – jak deaktivovat průvodce vyčištěním plochy. čili zrušit zatržení "spouštět průvodce vyčištěním plochy".

2. nepoužíváš nějaký všehohlídací soft typu norton a podobné antivirový antiinternetový antiregistrový pakvil? odinstalovat.

3. nemáš náhodou skoro zaplněný disk c:? zmenši si pevnou velikost swapu (virtuální paměť).

4. udělej si klidně datový adresář na d:, na plochu dej jenom link na něj.
ukládání nasměruj na d:, nebo odlož nový soubor na ten zástupce.

5. nepoužíváš náhodou některý z debilních čističů a tuneupů? zkus to odinstalovat, ale možná bude potřeba nová instalace win.