Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komponenty herního PC

Ahoj,

rád bych od vás dostal pár rad ohledně sestavení nového herního PC. Je mi jasné, že vás napadnou slova jako zbytečnost, hloupost apod. Tyhle připomínky si prosím nechte. Chci investovat nějaký peníz do počítače, mám několik vybraných komponent a vás bych poprosil o "kompletaci", aby bylo vše funkční a kompatabilní. Předem děkuji.

Procesor: Core i7-980x
Základní deska: Asus Rampage III
GK: Asus Ares
HDD: WD Velociraptor 600GB, SATA3
Zdroj: Enermax 700/800W - nejsem si jistý jaký, protože někde čtu že ASUS doporučuje nějméně 750W a pak vidím video, kde v zátěži ukazuje Wattmetr odběr 450W

Ještě jednou díky

Děkuji za tvůj názor. Šlo mi však spíše o volbu pamětí, zdroje, chladiče CPU (box u 980x je zcela jiného rázu než jiné boxované chladiče, ale přemýšlel jsem spíše o NOCTUA) a vhodného case. Má volba je COOLERMASTER COSMOS 1000, desing super, ale funkčnost netuším. Četl jsem několik recenzí a přestože je dost uzavřená, testy vyšly, řekl bych, dobře. Tudíž i zde bych rád poprosil někoho kdo má zkušenosti s hlukem, airflow. Díky vám !!!

Budka je OK (až na ty dvěře - to nemám rád). Chladič určitě nějaký "tower" (prakticky cokoli s alespoň 6 heatpipes a 12cm venťákem), standardní chlazení u i7 není moc dobré a u i7/920 se mi stalo, že nebylo schopno uchladit (nepřetaktovaný) CPU na kterém běželo 8 threadů stresstestu.

Opravdu kombinace ssd + 1tb bych považoval za vhodnější pokud máš takový rozpočet.
Zdroj 700/800 je v pořádku, když watmetr ukazuje max 450w neznamená to že si máš pořídit 450 nebo 500w - kvůli rezervě a kvůli tomu že ten zdroj není vytěžovaný stejnoměně na všech větvích. Při výběru a koupi takové sestavy bych kromě značky sledoval bych proudy na 12v větvích plus aby ml ty tři pcie kably co chce vga.

O té grafice mám pochybnosti, zdá se mi přehnaná (stejně jako deska) ale pokud si myslíš že je to ta pravá...Grafiku a desku bych koupil levnější a třeba za rok a půl to radši prodal a vylepšil-týká s hlavně grafiky, cpu výkonnější asi hned tak nebude. Nezapomeň si koupit tichý chladič na cpu.

Ano, výkonová rezerva je samozřejmá. 800W zdroj značky, kterou jsem zmínil dává na 12V větví 25A, 700W taktéž a mám pocit, že 700W by stačil. Nicméně nechám si poradit.
Otázku chladiče CPU jsem otevřel výše a Noctua NH-U9B SE2 je myslím ideální.

Určitě NE. Házíš tady budkama za tisíce a je ti líto koupit řádně dimenzovaný zdroj? Takto se počítače nestaví.

edit: znova se podívej, kolik dává ten-který zdroj wattů na 12V větvi

A znova ti říkám, že Ares není dobrá karta, je to pěkná grafika na vystavení do vitrínky, ale provozní parametry (hluk i výkon) má horší než konkurence.

Kolik wattů na 12V větvi ? Myslels Amperů ?
ENERMAX 700W 87+ dává na 25A a ENERMAX 800W 87+ dává taktéž 25A nebo jsem slepý nebo plácám bláboly. Mrkni prosím.

http://www.alza.cz/enermax-modu87-emg700awt-700w-g old-d151995.htm

http://www.alza.cz/enermax-modu87-emg800awt-800w-g old-d151996.htm

Promiň, ale prostě nevím. S Polem mi doporučíte, nezávisle na sobě, stejnou kartu a jeden udává 625W zdroj a druhý, že 700W je málo. Mám představu co bych chtěl a tady jsem pro rady, protože právě vy se v tom vyznáte a víte co k sobě pasuje a co ne. Díky.

Ampéry krát Volty = watty :-):i:

ad ten Enermax - není ti divné, že v obou případech jsou hodnoty Ampérů stejné? :-) Pokud je to pravda, tak musí existovat omezení při zatěžování jednotlivých větví, tj. nelze v ani jednom případě vyčerpat 3x25A (což je 900W jen na +12V větvi).

edit: aha, už chápu - já jsem reagoval na to, že bys chtěl použít jen 500W zdroj, a tys touto hodnotou odhadoval spotřebu... :-D

Tak super, děkuju. Tohle by bylo vyřešeno. Poslední věc, aby bylo PC kompletní jsou paměti. Můžete mi prosím vysvětlit na co se dívat případně rovnou nějaké doporučit. Vím, že každopádně DDR3 a tři moduly, aby bylo možno využít tripple channel. Ale kolik GB a frekvenci.

Můžeme to tedy uzavřít následovně ?

Procesor: Intel i7-980x
Základní deska: ASUS Rampage III
RAM: 3x2GB 1600MHz (někdo mi říkal, 12GB což je podle mě zbytečný, když PC bude převážně na hry)
GK: Sapphite 5970 4GB Toxic (díky touchwoode)
Zdroj: Enermax 800W 87+
Case: CoolerMaster Cosmos
Cpu fan: Noctua NH U9B SE2
HDD: WD Velociraptor 600GB Sata3 + WD Black 1T sata3
DVD: Plextor

ked uz chces investovat tolko do komponentov, sustredil by som sa aj na chladenie+hluk. Par rokov dozadu som si skladal komp, tiez na hranie,Thermaltake skrinka za tazke prachy(kopec ventilatorov),chipset aktivny chladic, grafika aktiv, a ked som to zapol, tak si mysleli v obyvacke, ze vysavam:-D.Hral som len na sluchadlach, vtedy som ten hluk tak nevnimal,v noci som nemohol tahat, lebo sa pri tom nedalo spat, teraz mam vymenenu grafiku pasiv,chipset som dokupil pasiv,procesor softverovo znizujem otacky, na skrinke som povypinal vsetky ventilatory, zapnem sem tam predny ked je moc teplo,mam 3 disky nad sebou, tak sa to zvykne zohriat, ale k veci, mas tam dost vykonne veci, takze sa to bude hriat a z toho vyplyva hluk, uvazoval si nad vodnikom?
Prva vec, na ktoru by som teraz pozeral, "uz pouceny z vlastnych chyb" je HLUCNOST, az potom vykon