Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chceli by ste rubriku burza?

Tak ma napadlo, že by sa tu mohla zriadiť rubrika burza, ktorá by bola umiestněná samostatně (na vlastnej subdoméně alebo stránke). Čo vy na to?

[mod]vzhledem k vývoji tématu jsem resetoval anketu a upravil otázku (Kurt)[/mod]

No já bych chtěl mít taky tolik času jako někteří uživatelé co tu mají 5dotazů denně. Ale bojím se že bych se po pěti dnech bez práce začal nudit-možná bych tu pak vlepoval podobné kraviny jako někteří -no možná bych zašel na zpovednici;-)

mě by stačilo i místo, kde bych se zbavil funkčních věcí, které může někdo potřebovat. Mám třeba kabelový modem NeMo ( stál mě 12 000kč, dnes je mi na nic), nějaké síťové karty ISA, ISA modem 33,6 :-) ,100 MB Iomega ZIP mechanika, nějaké AGP grafiky, Funkční Autocont PC 150 MHz....

V životě jsem tuhle mechaniku nepoužíval, tak bych se chtěl něco zeptat. Kdysi jsem se ptal známého, jestli má význam ji kupovat, nebo počkat, až trochu zlevní CD palírny (tehdy stály ještě docela dost). A následoval přibližně tenhle rozhovor: "Normální disketovku používáš?" "No..." "A jak dlouho ti na ní trvá zápis, nebo z ní něco natáhnout?" "No... asi tak" "Tak vidíš, tohle má 100mega a je to asi tak stejně spolehlivý. Nekupuj to."
Co na tom je pravdy?

Mel pravdu. Mel jsem externi ZIP pres LTP a ten prenos byl hooooooooodne pomaly. Media byla o neco spolehlivejsi nez diskety, aspon podle mych zkusenosti.
Jinak Iomega udelala chybu, ze cenu drzela dlouho vysoko. Tim padem bylo mezi lidmi ZIPek docela malo. Myslim ze pokud by tomu bylo cenove jinak, tak by jsme tady meli doted ZIPku misto diskety. I dneska je na preneseni dokumentu 100MB vetsinou dostacujici.

Packet writing
Packet writing is an optical disc recording technology used to allow writeable CD-ROM and DVD-ROM media to be used in a similar manner to a floppy disk. Packet writing allows the Windows user to record data onto a CD-R or CD-RW disk directly from Explorer, My Computer, or from the File/Save As section of any computer program.
Packet_writing

InCD nie je úplne spoľahlivé. Už sa mi stalo, že CD zblblo a musel som preinštalovať InCD alebo sformátovať CD, pretože odmietlo zápis. Okrem toho doma som mal jednu verziu InCD a v robote druhú. Tá, čo som mal doma sa mi bila s novším Nerom. Tak som stiahol najnovšiu a skončilo to tak, že pri zápise na CD mi zmenilo čas poslednej úpravy súboru na aktuálny a v robote pri synchronizácii adresárov som sa skoro zbláznil. Potom som mal neskoršie (po preinštalovaní Win) problém s ovladačom DVD-RAM. Zrejme sa s ním bilo InCD, lebo zápis na disk bol okolo 100 kB/s. Teraz momentálne nemám ani InCD ani ovládač na DVD-RAM, takže akurát nemôžem formátovať DVD-RAM. Ovladač na DVD-RAM sa totiž odinštalovať nedá. Chcem proste podporu tohto priamo v systéme. Tak som to myslel v mojom príspevku. Vtedy to bude vyriešené a nebudú problémy s ovládačmi. Žiaľ dnešný stav vidím dosť zle.;-)

Co se týče rychlosti, velmi záleželo na tom, jak to bylo ošetřeno. Jak v DOSu, tak ve Windows se dala rychlost značně ovlivnit optimalizací přenosu přes LPT (samotná mechanika mi na tu dobu přišla rychlá dost - viz interní verze). V DOSu byl velký rozdíl mezi použitím guest.exe a zavedením ovladačů přes config.sys a ve Windows znásobila rychlost aplikace Ppaopt.exe (Parallel Port Accelerator) a to dramatickým způsobem. Podrobněji by to bylo nadlouho. Co se týče spolehlivosti, na tu jsem si nemohl stěžovat. Takže srovnávat to s FDD je nefér, ZIPka byla fajn, zabila ji jen - a to musím souhlasit - cena.

No tak to je kvalita, teď abych se šel zahrabat. Dovolil jsem si to zeditovat, nedalo se na to dívat! To je tak, když člověk dělá tolik věcí najednou a není schopný se od tý poradny odpoutat. :-/
/edit: Kdybych se šel podívat do zrcadla, viděl bych tohle: :-[. Škoda že jsem si to v tom fofru po sobě nepřečetl, pak by mi to jistě neuniklo, nejsem tatar. Ale stalo se, s tím nic nenadělám.
/edit: Jedu ráno na tři až čtyři dny pryč, máte radost? :))

Som si teraz spomenul, ako niekto na živě (RCE. asi) písal o tom, že predal zákazníkovi ZIP mechaniku. Celá jeho firma sa tešila a nakoniec mu riaditeľ podával ruku so slovami: "Ďakujeme, že ste nám to spravili. Keď posielame maily na Slovensko, tak vraj, keď sa zabalia ZIPom, tak je to kratšie.":-D

V takovém případě beru svůj kategorický nesouhlas s burzou zpět.

P.S. Možná by měla být anketa přeprogramována tak, aby mohla bezzásadovým jedincům, podle situace měnícím své názory jako jsem já, umožňovat flexibilní korekci jejich postojů.

I já jsem pro tady něco takového mimo hlavní thread zřídit. :-D

Prodávající nabídne zboží a udá cenu, přidá na sebe kontakt a určí platnost nabídky. Taktéž bude mít možnost označit nabídku jako "prodáno" a v tom případě zmizí nabídka z burzy.

Také bych nastavil platnost nabídky např na 1,2,3 týdny, maximálně však měsíc. Pokud by chtěl prodávající mít nabídku v bazaru déle musel by např. pomocí automaticky generovaného aktivačního mailu vždy potvrzovat, že chce nabídku v burze prodloužit (v opačném případě by byl inzerát po týdnu smazán). Tím by se eliminovalo množství "mrtvých" inzerátů.

Podle mně by to určitě zvýšilo know-how poradny. ;-)