Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chcete-li si pořídit vánoční dárek u firmy Dell, je nejvyšší čas začít objednávat.

Tak jsem se rozhodl si zakoupit nové PDA. Bohužel zařízení s VGA, které není současně kombinováno s mobilem, GPS, foťákem, neutronovým urychlovačem a stloukačem másla už dodává jen firma Dell. Tak jsem si je tam hned objednal:

1) Nejprve je nutno vyplnit objednávku
2) Do 3 pracovních dnů od jejího odeslání přijde potvrzení objednávky
3) Teprve po obdržení tohoto potvrzení můžete zboží uhradit
4) Vyčkáte, než bude uhrazená částka připsána na Dellovu banku
5) 15-20 dnů (sic) po obdržení platby Vám bude zboží zasláno

Pokud se mne ptáte, proč si to zařízení nekoupím u nějakého normálního prodejce, vězte, že Dell si prodává všechno sám; přece to nesvěří nějakému zapráskanému CzechComputeru nebo Alzasoftu.
Holt nám Ti profíci musí ukázat pravý americký marketing. Navíc, aby dokázali, že jsou vždy IN, happy, cool a free, u své Citibank uváději DIČ počínající trojčíslím 008 namísto CZ, jak to píšeme my, selské hřbety z divokého Východu.

Vyfasoval jsem v práci nový komp od Dellu, mno vypadá docela pěkně.
Samozřejmě je těžce předražený, jako vše od Dellu. Co mi bude ale dlouho
pít krev je šikmo vyvedená díra na USB na čelním panelu desktopu.
Prostě tam jde strčit akorát něco ohebného, flashku bych musel ohnout.
Vedle na pracovišti zase mají všechno od IBM, taky to vypadá dobře
a taky je to těžce předražené. No a ti kluci si nemůžou ani změnit tapetu.

Jestli to "predrazene" neni proto, ze kdyz se neco podela, tak DO DRUHEHO DNE dorazi technik, ktery BEZ RECI vadny dil vymeni aby se mohlo pracovat a zaruka se resi az potom. Takhle to funguje u nas ve firme a nejsem si vubec jisty, ze by nekdo z ceskych firem byl schopen a ochoten toto delat...

To by mělo být naprostou samozřejmostí u každé firmy.
Přes týden je help linka v provozu, ale o víkendu prostě mají všichni peška.
O cenách firmy DELL se ani nemá cenu bavit, prostě jako obvykle to asi
vyřešil úplatek. U mně v práci je to tak, že i sebelepší počítač
by ničemu nepomohl, je tam do*jebaná síť na ultimo.
Úplná katastrofa je to ve všední den 6:00 - 14:00, to každé kliknutí
má odezvu třeba dvě minuty, když se zadaří.

Jako servis má DELL fakt dobrej, kvalita je taky dobrá. Unás se jede defakto jen na DELLech, jak notebooky tak desktopy za 3 roky odešla u jednoho desktopu deska a na jednom disk, jo a teď je načatej disk na noťasu. To vše z cca 100pc. Jinak Fuente ty díry pro usb ja tam flashku dostal,ale těš se na novej typ, ten má vývody normálně vpředu rovně:-D

BTW DELL má všechno tak atypické že si stejnak nikdo nic nedá do kupy páč z nouze třebas zdroj jinej než dellackej tam nepujde, to je asi obcas nevyhoda

Naopak s kompatibilitou to má Dell mnohem lepší, než třeba IBM. Prakticky je to standartní PC, jen si to nadesignovali podle svýho, aby jim to dobře vlezlo do bedny. Nebyl problém nacpat starej motherboard z Optiplexu GX150 do normálního case a připojit k tomu disky, palírny, přidat AGP grafárnu... dodnes šlape. A rozdím mezi Dell zdrojem a normálním je pouze ten, že Dell nepoužívá -5V, takže stačí ten drátek přeštípnout a jedem.

Mno jo jenže takové velké firmy pak rozlišují malé a velké odběratele- velký odběratel to nemá tak drahé a vezme raději ověřenou sestavu, u nás automaticky servis do 2.dne a můžeš si samo připlatit i jinak, cenově co jsem koukal na jednu straší nabídku tak to nebylo zas tak špatné :-D

Kdo tady hovořil o kompatibilitě DELa? :-D V jednom autoservisu servisuju počítač DEL s programem Align na geometrii vozidel. U tohoto počítače se podělala CD ROM. Trvalo to čtrnáct dnů, než DEL poslal náhradní ale ta s tím počítačem nechodila, neboť soudruzi z NDR - pardon z DELu, si spletli nahlášené výrobní číslo. Všechno je tam svazané na ta výrobní čísla a jestli nesedějí, tak to naschvál spolu nechodí. 3-[

Well, u mně v práci jsou těžké problémy v komunikaci
mezi dvěma firmama. Každá firma si trvá na svém, obě firmy
mají pravdu, dohoda je v nedohlednu a mi trvá někdy klik
na potřebné políčko třeba dvě minuty, když se zadaří.
Ta situace nastane tak jednou za týden, ale vždy v nevhodnou chvíli.

LOL tak to je dobrý ale já mluvil o originál kompatibilitě- všechno tam chodí oka ne když už se v tom někdo vrtá:-D, co se týče tý cd-romky tak to se mi nějak nechce věřit::) cdromky,floppy,disky to si prohazujem jak chceme,hádal bych spíše nějaký vadný kus.
Jo a když se nám podělal disk tak jsme měli novej během pár dní ]:)

On je to dost speciální DEL. Sice jsou v tom nahrané Widle, ale ten program je udělán tak, že Widle vlastně ani nejdou normálně použít - nastartuje se ten program a nelze se ho legální manipulací zbavit (jen přes servisní heslo). Jsou k tomu připojené kamery, co se nacpou na kola auta a servisman jen točí nějakejma šroubama a na obrazovce vidí, jak se mu geometrie vylepšuje. Celý to je hlídané výrobníma číslama, aby se nedal krást ani program ani kusy počítače.

Dell ale nema prilis velky zajem o maloodberatele (mysleno v malem mnozstvi), takze se pak tito nemohou divit drazsim cenam a dele trvajici dodavce.

Jinak tam co delam, tak doba dodani od Dellu zalezi, zda je to skladem v CR, jinde nebo jen v USA. Pripadne pokud se neco musi skladat tak si vyhrazuji zhruba tyden. Dell ma take propracovany system slev, takze nejvic co sli, tak na 50%. Razem byl dany pocitac srovnatelny s tim od Czechcomputeru.

Jinak ale muj nazor je, ze od Dellu se vyplati predevsim servery, ostatni veci bych koupil radeji jinych znacek od CZC.