Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chcete-li si pořídit vánoční dárek u firmy Dell, je nejvyšší čas začít objednávat.

Tak jsem se rozhodl si zakoupit nové PDA. Bohužel zařízení s VGA, které není současně kombinováno s mobilem, GPS, foťákem, neutronovým urychlovačem a stloukačem másla už dodává jen firma Dell. Tak jsem si je tam hned objednal:

1) Nejprve je nutno vyplnit objednávku
2) Do 3 pracovních dnů od jejího odeslání přijde potvrzení objednávky
3) Teprve po obdržení tohoto potvrzení můžete zboží uhradit
4) Vyčkáte, než bude uhrazená částka připsána na Dellovu banku
5) 15-20 dnů (sic) po obdržení platby Vám bude zboží zasláno

Pokud se mne ptáte, proč si to zařízení nekoupím u nějakého normálního prodejce, vězte, že Dell si prodává všechno sám; přece to nesvěří nějakému zapráskanému CzechComputeru nebo Alzasoftu.
Holt nám Ti profíci musí ukázat pravý americký marketing. Navíc, aby dokázali, že jsou vždy IN, happy, cool a free, u své Citibank uváději DIČ počínající trojčíslím 008 namísto CZ, jak to píšeme my, selské hřbety z divokého Východu.

Vyfasoval jsem v práci nový komp od Dellu, mno vypadá docela pěkně.
Samozřejmě je těžce předražený, jako vše od Dellu. Co mi bude ale dlouho
pít krev je šikmo vyvedená díra na USB na čelním panelu desktopu.
Prostě tam jde strčit akorát něco ohebného, flashku bych musel ohnout.
Vedle na pracovišti zase mají všechno od IBM, taky to vypadá dobře
a taky je to těžce předražené. No a ti kluci si nemůžou ani změnit tapetu.

Jestli to "predrazene" neni proto, ze kdyz se neco podela, tak DO DRUHEHO DNE dorazi technik, ktery BEZ RECI vadny dil vymeni aby se mohlo pracovat a zaruka se resi az potom. Takhle to funguje u nas ve firme a nejsem si vubec jisty, ze by nekdo z ceskych firem byl schopen a ochoten toto delat...

To by mělo být naprostou samozřejmostí u každé firmy.
Přes týden je help linka v provozu, ale o víkendu prostě mají všichni peška.
O cenách firmy DELL se ani nemá cenu bavit, prostě jako obvykle to asi
vyřešil úplatek. U mně v práci je to tak, že i sebelepší počítač
by ničemu nepomohl, je tam do*jebaná síť na ultimo.
Úplná katastrofa je to ve všední den 6:00 - 14:00, to každé kliknutí
má odezvu třeba dvě minuty, když se zadaří.

Jako servis má DELL fakt dobrej, kvalita je taky dobrá. Unás se jede defakto jen na DELLech, jak notebooky tak desktopy za 3 roky odešla u jednoho desktopu deska a na jednom disk, jo a teď je načatej disk na noťasu. To vše z cca 100pc. Jinak Fuente ty díry pro usb ja tam flashku dostal,ale těš se na novej typ, ten má vývody normálně vpředu rovně:-D

BTW DELL má všechno tak atypické že si stejnak nikdo nic nedá do kupy páč z nouze třebas zdroj jinej než dellackej tam nepujde, to je asi obcas nevyhoda

Naopak s kompatibilitou to má Dell mnohem lepší, než třeba IBM. Prakticky je to standartní PC, jen si to nadesignovali podle svýho, aby jim to dobře vlezlo do bedny. Nebyl problém nacpat starej motherboard z Optiplexu GX150 do normálního case a připojit k tomu disky, palírny, přidat AGP grafárnu... dodnes šlape. A rozdím mezi Dell zdrojem a normálním je pouze ten, že Dell nepoužívá -5V, takže stačí ten drátek přeštípnout a jedem.