Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užívání programu, který již nelze zakoupit.

Dobrý den, chci se zeptat. Kamarádka dělá fotografickou školu. Potřebovali program na úpravu fotek. Doporučili jim Photoshop. Ona stáhla verzi 7.0, která se již nedá koupit (alespoň jsem ji nikde nenašel). Chci se zeptat. Protože je stáhla z netu a seriové číslo "kradené" někde z warezu, co by ji vlastně mohlo čekat za postich, když onen program se již koupit nedá, tudíž vlastně neexistuje, jsou na něj jen vlastnická práva? Díky.

No pokud by její počítač třeba na základě udání zajitila policije tak potom soudní znalec na sw bude počítat ceny třeba takto: Windows XP (skoro nejde koupit) 3500 (legalizační kit), Office 2003 (nejde koupit) 14000 (cena krabice 2007), Photoshop (CS5, 20 000). No dohromady je to nějakých 37 500 což nebude asi bráno jako škoda malého rozsahu a skončí to podmínkou plus náhadou škody.

Znalec bude porovnávat cenu aktuálních produktů, na to že má starší co se neprodávají nebude brát ohled.

Také ae dá starší software pořídit docela levně na inzerát. Firmy si kupují nové verze a ty staré se jim "válí v šuplíku".
Přirovnám-li to k autům, rovněž přeci není normální ukradnout si 8 let starý Mercedes s tím, že už se nevyrábí a někdo si ho oblíbil.
Co si zkusit dát inzerát tady v poradňáckém bazaru?
bazar.poradna.net