Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NERO-vytvoření DVD

Dobrý večer, prosím o radu: v programu NERO jsem si dala vytvořit vlastní DVD z videí, které jsem udělala v Movie Maker a v Picasu. Tyto videa jsem dala vypálit na DVD+R, zkoušela jsem i DVD-R, ale u obojích se mi zvuk v přehrávači u některých písniček ve videu zasekává, zatímco v počítači i nahrané na YouTube hrají bezvadně. Má to být dárkové DVD, a tak jsem z toho dost nešťastná, nedá se to poslouchat a nevím kde může být chyba. Přehrávačem to zřejmě nebude, dělá to i v jiných (u dcery a známých). Měla bych vypalovat na jiné DVD nebo v Neru něco nastavit? Je tam nějaké kódování a to je nastaveno automaticky. Děkuji moc za odpověď. Helena

Moc vám všem děkuju za rady, video jsem nakonec přeformátovala na DVD-video v programu SoftFreeStudi(je zdarma) a udělala v Neru DVD, přepalovat rychlostí 4,hraje už bezchybně, jen jsem nevěděla ty kódy, chtělo to na mě abych si vybrala NTSC nebo PAL,ale že prý většinu videí mám v NTSC,tak jsem dala to. Je to tak správně nebo na tom nezáleží, jaké to kódování se má správně volit? Udělala jsem jedno v NTSC a jedno v PAL,žádný rozdíl nevidím,jen při NTSC trvalo přepalování o hodně kratší dobu.Díky.Helena

Veľmi zjednodušene - PAL - európska norma videa (25 snímkov/sec) NTSC americká norma (30 snímkov/sec). V počítači rozdiel nepoznáš, môžeš však teoreticky naraziť na DVD prehrávač ktorý neprehrá NTSC formát.