Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 460 - při zatížení se restartuje PC.

PC C2D E6850 (3GHz), MB ASUS P5K Deluxe, 4GB RAM, zdroj Enermax Infiniti 720W, dualboot.

Po třech reklamacích nVidia 8800GTS/640MB pořízena nVidia GTX460/1GB. V průběhu reklamací "zastupovala" v PC nVidia 9500GT/512MB.

Staré ovladače odinstalovány, grafická karty vyměněna, nainstalovány nové ovladače. Ve správci zařízení není žádný konflikt.

XP:
Před instalací nových ovladačů jsem všechno nvidiácké odstanil Driver Sweeperem. V desktoupu je vše OK, ale při spuštění celoobrazovkové (nenáročné) hry je grafika i text v ní rozmazán, jakoby rozkostičkován, prostě hnus. Při spuštění náročnější hry (Crysis, Mafia 2 demo) se PC restartne (bez hlášky v Prohlížeči událostí).

Vista64:
Totéž, instalace ovladačů vč. poslední aktualizace v pořádku, v desktopu (aero) vše OK, po spuštění hry (Just Cause 2 demo) po pár vteřinách restart PC.

Oba 6 pin konektory jsou v kartě řádně zapojeny, zkoušel jsem různě kombinovat větve (mám v PC 3x28A na 12V, celkem max. 56A).

Kde by mohl být problém?
Ještě včera v 9500GT bylo vše v pořádku (pochopitelně grafika ve hrách nastavena podle výkonu karty), ovšem 9500 nemá přídavné napájení. Že by ve zdroji? ::)

Fotečky zdroječku a tří nafouklých kondíčků.. ;-) (jeden vypadá už dokonce "vyfouknutě", i když to může být i "termoblemták" na lepení - ten třetí nafouklý kondík není na fotkách skoro vidět, je pod svazkem drátů)

edit: až teď na to koukám (navzdory nekvalitě fotografa a jeho nádobíčka ;-)) a je to téměř určitě vyfouknutý elyt (pravděpodobně smíchaný s prachem, proto ta barva).

To su normalne standardne elyty a urcite su kvalitne, on tam musel nastat nejaky problem ze boli pretazovane (kvoli nejakej starej zakl.doske s odidenymi kondikmi alebo nejakej nanic grafike alebo kvoli nejakej zavade v zdroji alebo kvoli prehrievaniu apod). Nafukovanie nezavisi od "kvality", ale od pretazovania. Taky elyt nepretazovany vydrzi aj 10-20rokov vpohode, aj nekvalitne socialisticke tesly :) P.S. a neverim ze tie kondiky pretazuju standardne... BTW. on ten zdroj ma uz aj nejake roky, 4roky je na dnesnu cinsku PC-elektroniku az az, s tym treba pri kupe ratat ze to clovek o 5rokov vyhodi.

Deska ASUS P5K Deluxe WiFi, kondenzátory OK.
GK nVidia 8800/GTS/640MB (třikrát odešla, 2x se vrátila z reklamace, potřetí už jen korunky)

Přehřívání? Nemyslím. Kvalitní hliníková skříň, nepřekážející cablemanagement, výkonné IN i OUT větráky, na CPU skoro kilová Noctua.

S ohledem na komponenty byl zdroj silně naddimenzován (rezerva na SLI)

alebo kvoli nejakej zavade v zdroji

Tohle je můj tajný tip. Akorát to nedovedu zdůvodnit... :-|

třikrát odešla

no tak to mohla pri tom odchadzani aj nacat zdroj (tranzistor 12V menica apod) (P.S. alebo nacaty zdroj odpaloval grafiku :)

P.S. mne sa zda ze tie kondiky su na 12V vetvu (hned vedla vychadzaju zlte draty), tam bol asi nejaky problem. V com bol problem nevie nikto a asi ani to uz nikto nikdy nezisti :) P.S. moze sa stat ze bolo vadne cokolvek to sa neda vylucit nikdy u polovodicov alebo kondenzatorov ze je kus "nacaty" a potom sa veci seru. Nahoda, smola.