Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 460 - při zatížení se restartuje PC.

PC C2D E6850 (3GHz), MB ASUS P5K Deluxe, 4GB RAM, zdroj Enermax Infiniti 720W, dualboot.

Po třech reklamacích nVidia 8800GTS/640MB pořízena nVidia GTX460/1GB. V průběhu reklamací "zastupovala" v PC nVidia 9500GT/512MB.

Staré ovladače odinstalovány, grafická karty vyměněna, nainstalovány nové ovladače. Ve správci zařízení není žádný konflikt.

XP:
Před instalací nových ovladačů jsem všechno nvidiácké odstanil Driver Sweeperem. V desktoupu je vše OK, ale při spuštění celoobrazovkové (nenáročné) hry je grafika i text v ní rozmazán, jakoby rozkostičkován, prostě hnus. Při spuštění náročnější hry (Crysis, Mafia 2 demo) se PC restartne (bez hlášky v Prohlížeči událostí).

Vista64:
Totéž, instalace ovladačů vč. poslední aktualizace v pořádku, v desktopu (aero) vše OK, po spuštění hry (Just Cause 2 demo) po pár vteřinách restart PC.

Oba 6 pin konektory jsou v kartě řádně zapojeny, zkoušel jsem různě kombinovat větve (mám v PC 3x28A na 12V, celkem max. 56A).

Kde by mohl být problém?
Ještě včera v 9500GT bylo vše v pořádku (pochopitelně grafika ve hrách nastavena podle výkonu karty), ovšem 9500 nemá přídavné napájení. Že by ve zdroji? ::)

Fotečky zdroječku a tří nafouklých kondíčků.. ;-) (jeden vypadá už dokonce "vyfouknutě", i když to může být i "termoblemták" na lepení - ten třetí nafouklý kondík není na fotkách skoro vidět, je pod svazkem drátů)

edit: až teď na to koukám (navzdory nekvalitě fotografa a jeho nádobíčka ;-)) a je to téměř určitě vyfouknutý elyt (pravděpodobně smíchaný s prachem, proto ta barva).

To su normalne standardne elyty a urcite su kvalitne, on tam musel nastat nejaky problem ze boli pretazovane (kvoli nejakej starej zakl.doske s odidenymi kondikmi alebo nejakej nanic grafike alebo kvoli nejakej zavade v zdroji alebo kvoli prehrievaniu apod). Nafukovanie nezavisi od "kvality", ale od pretazovania. Taky elyt nepretazovany vydrzi aj 10-20rokov vpohode, aj nekvalitne socialisticke tesly :) P.S. a neverim ze tie kondiky pretazuju standardne... BTW. on ten zdroj ma uz aj nejake roky, 4roky je na dnesnu cinsku PC-elektroniku az az, s tym treba pri kupe ratat ze to clovek o 5rokov vyhodi.

Mě se zdají úplně obyčejné které odchází i na deskách. Ale Ty takové kondíky určitě poznáš líp.

Jinak ten problém s přetěžovaním by klidně mohl dělat

dbaseIV

Lcore to myslím valí pořád v dosu a to jde procesor na max:-D Aha vidím že prskota už nemá ale možná ho tím zdrojem předtím živil.

Otazka co nazyvas slovom "obycajne". Detailne parametre sa z fotky vycitat nedaju, obycajne su technologiou ale ine ako obycajne sa tam ani dat nedaju, taky velky tantal apod neexistuje. Ale ked tam dal enermax obycajne tak to urcite dimenzoval tak aby sa to nepretazovalo, ked sa pretazovalo tak muselo byt nieco blbo (niektora suciastka nemala take vlastnosti ake by mala mat).
BTW. inac aj velmi dlhym (viac rokov) nepouzivanim (keby to stalo 3roky kdesi na sklade apod) sa moze elektrolyt posrat tak ze potom sa aj okolite kondiky nafuknu, nezavisle na kvalite.

Deska ASUS P5K Deluxe WiFi, kondenzátory OK.
GK nVidia 8800/GTS/640MB (třikrát odešla, 2x se vrátila z reklamace, potřetí už jen korunky)

Přehřívání? Nemyslím. Kvalitní hliníková skříň, nepřekážející cablemanagement, výkonné IN i OUT větráky, na CPU skoro kilová Noctua.

S ohledem na komponenty byl zdroj silně naddimenzován (rezerva na SLI)

alebo kvoli nejakej zavade v zdroji

Tohle je můj tajný tip. Akorát to nedovedu zdůvodnit... :-|

třikrát odešla

no tak to mohla pri tom odchadzani aj nacat zdroj (tranzistor 12V menica apod) (P.S. alebo nacaty zdroj odpaloval grafiku :)

P.S. mne sa zda ze tie kondiky su na 12V vetvu (hned vedla vychadzaju zlte draty), tam bol asi nejaky problem. V com bol problem nevie nikto a asi ani to uz nikto nikdy nezisti :) P.S. moze sa stat ze bolo vadne cokolvek to sa neda vylucit nikdy u polovodicov alebo kondenzatorov ze je kus "nacaty" a potom sa veci seru. Nahoda, smola.