Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť

Rád bych někoho požádal o radu. Máme dva počítače, Jeden s Windows 7 a druhý s XP. Windows 7 má už delší dobu zapojený internet před ADSL modem. Teď jsem k modemu přivedli kabel i z XP a připojili jsme jej do druhé zdiřky. Internet samozřejmě šlape v pohodě na obou, já bych se ale rád zeptal, jestli je takto nějak možné vytvořit domácí síť pro sdílení dat. Na modemu je u obou zdířek, ze kterých vedou k Windows 7 a XP kabely, spojovník s názvem Ethernet. Mohlo by tohle pomoci? Sice jsem si heslo Ethernet našel, ale nepomohlo mi to odpovědět na mou otázku. Díky.

typ modemu tajíš, a ptáš se jestli ti bude fungovat síť přes ten modem.
asi jo. tipuju že ta krabička už obsahuje router, proto má 2 (lan) výstupy.
(třeba u tohoto modelu by to nešlo)

můžeš si v příkazovém řádku (cmd.exe) vypsat nastavení tcp/ip těch počítačů: ipconfig -all
pak můžeš dát příkaz ping na ip adresu druhého pc, třeba:

ping /?
ping 192.168.0.3

když nedostaneš odpověď, nejspíš máš zapnutý firewall. v tom případě potřebuješ povolit výjimku pro icmp protokol, a když už jsi v tom tak i pro sdílení souborů.

pokud máš oba pc ve stejné skupině, měl bys je vidět v okolních počítačích. pak se stačí na sousední pc proklikat - typicky zapnuté zjednodušené sdílení nemá žádné zabezpečení.
já zkriplené zjednodušené sdílení nemůžu ani cítit (v profi verzích jde vypnout), síťový disk se pak namapuje třeba:

net help use
net use x: \\ip.druhého.pc\sdílený_disk /user:jméno_účtu_z_2.pc [jeho_heslo] [/persistent:no]
net use x: \\192.168.0.3\hry /user:admin heslo /persistent:no

normální sdílení povinně vyžaduje ověření od účtu s heslem.
řešilo se to tu 150x, nech si nahoře vyhledat "sdílení".