Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet na Win 7, ale na XP atd jde normálně..

Ahoj,

dneska jsem zkusil poprvé Windows 7 (čistá instalace po naformátování) na notebooku Compaq Presario CQ60-120EC a po instalaci nejde net. Předtím jsem na něm měl XPčka, Visty a stačilo normálně jen zapojit kabel a dát "Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky" a "Získat adresu serveru DNS automaticky". Mám navíc ještě stolní PC taky s Win Xp a tam to mám nastaveno stejně..

Otázka tedy zní co mám nastavit ve Win 7? Při "Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky" a "Získat adresu serveru DNS automaticky" net nefunguje.. akorát to najde unidentified network a nic se neděje.. když zkouším pingovat třeba seznam.cz, tak se taky nic neděje.

Jinak net mám nějaký místní kabel, nevím co to je. Na střeše máme anténu a vede X kabelů ke klientům. (nevyznám se v tom, ale snad to chápete :-D)

Díky za odpovědi.

Myslíš ve Win 7? Tohle vyhodil cmd:

C:\Users\X>ipconfig/release

Windows IP Configuration

An error occurred while releasing interface Local Area Connection : An address h
as not yet been associated with the network endpoint.

C:\Users\X>ipconfig/renew

Windows IP Configuration