Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnuti pc s win7

Od vcerejsiho dne kdyz dam start-vypnout tak se mi pocitac nevypne.Vyskoci obrazovskou s napisem vypinam a nic.
Musim program vypnout nasilne(pres button)
Zkousel jsem i ruzne sw na vypinani pc ale nepomohlo.

Na iných fórach, kde mali ľudia podobný problém ako Ty pomohlo toto citujem:

go to Control Panel\Device Manager and right click on IEEE 1394 Bus host controllers and select Properties. Select the Power Management tab and click in the tickbox adjacent to Allow the computer to turn off this device to save power, to turn this feature on

Asus MB P5 klony...

imho, záleží v jaké fázy se vypínání nachází -mi w7 šlape jako hodinky, takže nemám otestováno, nicméně na starších win šlo aktivovat správce úloh (ten měl prioritu vypnutí 1= nejpozději ukončovaný program , ctrl+alt+del) a postupně sestřelovat procesy - po kterým to šlo na restart, ten byl viník.

na w7 to ošéfovává systém -standardka: procesy se obvolají že se vypíná (na xp tuším 3x) a pak se zabijí, uživatelské programy se obvolávají, dává se jim čas a eventuelně se zobrazí v dotazu ukončovatele co sním. zůstává pouze jádro, které chcípne s vypnutím. Takže obecně - ne, nic se nestane.

Podíval bych se do prohlížeče událostí, je možné, že jankovatí nějaká služba či zařízení.

vkladam vypis z hijack

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 12:09:16, on 12.9.2010
Platform: Unknown Windows (WinNT 6.01.3504)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7600.16385)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\system32\taskhost.exe
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Program Files\Dell\DW WLAN Card\WLTRAY.EXE
C:\programy\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe
C:\Program Files\Dell\QuickSet\quickset.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\programy\totalcmd\TOTALCMD.EXE
C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe
C:\programy\totalcmd\tcmadmin.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe
C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe
C:\Windows\system32\DllHost.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = fwlink
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.seznam.cz
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = fwlink
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = fwlink
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = fwlink
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = fwlink
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
O2 - BHO: HP Print Enhancer - {0347C33E-8762-4905-BF09-768834316C61} - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_printenhancer.dll
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: HP Smart BHO Class - {FFFFFFFF-CF4E-4F2B-BDC2-0E72E116A856} - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_BHO.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Broadcom Wireless Manager UI] C:\Program Files\Dell\DW WLAN Card\WLTRAY.exe
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Programy\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKLM\..\Run: [ITSecMng] %ProgramFiles%\TOSHIBA\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe /START
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] C:\Program Files\NVIDIA Corporation\nView\nwiz.exe /installquiet
O4 - HKLM\..\Run: [NVHotkey] rundll32.exe C:\Windows\system32\nvHotkey.dll,Start
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - Global Startup: QuickSet.lnk = C:\Program Files\Dell\QuickSet\quickset.exe
O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions present
O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-222 - {2EAF5BB1-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra button: (no name) - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll,-223 - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - C:\Windows\WindowsMobile\INetRepl.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: Zobrazit nebo skrýt HP Smart Web Printing - {DDE87865-83C5-48c4-8357-2F5B1AA84522} - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_BHO.dll
O13 - Gopher Prefix:

2 cast pro dlouhy prispevek

O23 - Service: ABBYY FineReader 10 PE Licensing Service (ABBYY.Licensing.FineReader.Professional.10.0) - ABBYY - C:\Program Files\Common Files\ABBYY\FineReader\10.00\Licensing\PE\NetworkL icenseServer.exe
O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe
O23 - Service: B's Recorder GOLD Library General Service (bgsvcgen) - SOURCENEXT - C:\Windows\system32\bgsvcgen.exe
O23 - Service: Defragmentation-Service (DfSdkS) - mst software GmbH, Germany - C:\Program Files\Ashampoo\Ashampoo WinOptimizer 6\Dfsdks.exe
O23 - Service: ESET HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:\Programy\ESET\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
O23 - Service: ESET Service (ekrn) - ESET - C:\Programy\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
O23 - Service: Firebird Guardian - DefaultInstance (FirebirdGuardianDefaultInstance) - FirebirdSQL Project - C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\bin\fbguard.exe
O23 - Service: Firebird Server - DefaultInstance (FirebirdServerDefaultInstance) - FirebirdSQL Project - C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\bin\fbserver.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Acresso Software Inc. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: Služba Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Dell Internal Network Card Power Management (nicconfigsvc) - Dell Inc. - C:\Program Files\Dell\QuickSet\NicConfigSvc.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe
O23 - Service: O&O Defrag - O&O Software GmbH - C:\Program Files\OO Software\Defrag\oodag.exe
O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe
O23 - Service: Spyware Terminator Realtime Shield Service (sp_rssrv) - Crawler.com - C:\Program Files\Spyware Terminator\sp_rsser.exe
O23 - Service: StarWind AE Service (StarWindServiceAE) - StarWind Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe
O23 - Service: SureThing Labelflash service - MicroVision Development, Inc. - C:\Program Files\Common Files\SureThing Shared\stllssvr.exe
O23 - Service: TeamViewer 5 (TeamViewer5) - TeamViewer GmbH - C:\Program Files\TeamViewer\Version5\TeamViewer_Service.exe
O23 - Service: @C:\Program Files\TuneUp Utilities 2010\TuneUpDefragService.exe,-1 (TuneUp.Defrag) - Unknown owner - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2010\TuneUpDefragService.exe (file missing)
O23 - Service: TuneUp Utilities Service (TuneUp.UtilitiesSvc) - Unknown owner - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2010\TuneUpUtilitiesService32.exe (file missing)
O23 - Service: Vivotek ST3402 Launcher (Vivotek_ST3402) - Vivotek Inc. - C:\Programy\Vivotek\ST3402\Launcher_VV.exe
O23 - Service: DW WLAN Tray Service (wltrysvc) - Unknown owner - C:\Program Files\Dell\DW WLAN Card\WLTRYSVC.EXE

--
End of file - 7363 bytes