Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VMware - vytvorenie virtuálneho fyzického disku

Potrebujem vo WMware vytvoriť disk, na ktorý v prípade potreby bude možné zapisovať aj z Windows. Je to možné? Našiel som toto http://www.craftcom.net/15_cdboot_hdd/cdboot_hdd.ht m, ale spomínané programy nemám. Mám len WMware. Chcem vytvoriť vo WMware prostredie, ktoré bude identické so situáciou pri zapnutí počítača.

Co přesně potřebuješ udělat? Chceš disk vytvořenej ve VMware zpřístupnit pro četní i zápis z WinXP? Jestli jo, pak použij vdk.html (archiv http://chitchat.at.infoseek.co.jp/vmware/vdk32-0504 06.zip).

Disk připojíš příkazem VDK OPEN 1 [cesta k souboru .vmdk] a odpojíš VDK CLOSE 1. Pokud použiješ přepínač /RW, připojíš disk i pro zápis.

Pavel

Ďakujem, presne tento link som hľadal, ale na tvojej stránke som ho nevedel nájsť.:-)

Edit: A ešte ako potom spustiť VMware s týmto diskom tak, aby som mohol načítať systém zo systémovej diskety alebo CD?

Není zač, od toho je poradna :-) Pokud potřebuješ v operačním systému běžícím ve VMware použít disketu (nebo její obraz) nebo CD (nebo jeho obraz), nastav to v Settings, přidej nový HW (floppy nebo CD) a je to, není to těžký...

Pavel