Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozdělit disk na notebooku HP?

Dobrý večer, mám notebook HP 6545b stále v továrním rozdělení disku a nainstaloval jsem jen antivir avast 5. Potřebuji poradit s rozdělením disku, mám tam C 280 GB(260 volných) a E HP Tools 2GB. Nyní bych chtěl rozdělit disk na system C, data,filmy..., ale nevím jak to provést, aby zůstaly funční programy a obnova po startu pomocí F11. Poradíte? Díky.

Má to v dnešní době cenu těch 280gb dělit ? Buď odhadneš blbě céčko a bude ti chybět místo na C takže budeš hry flákat na D, nebo si doneseš nový filmy a protože na D nebude místo budeš to cpát stejně na céčko.

Instalátor Visty a Win 7 dokáže soubory uživatele nechat inteligentně v adresáři windows.old takže jedna z výhod dělení odpadá. Druhá výhoda je nezávislý systém souborů-když se poškodí céčko tak déčko je čitelné.

Částečně rozdělit disk umí i windows 7 ve správci disků.

No a tu recovery partition tam podle mě máš a ani o ní nevíš - disk bude 320gb a zřejmě ještě nějaké místo chybí.

Zdravím, právě bych chtěl 40GB na systém, pak 40 gb na programy, které přímo nejsou nutné pro systém no pak filmy tak cca 50 gb data zbytek. No a dodržovat to budu, jen to správně rozdělit, aby něco nechybělo. Mám trošku zkušenost Easeus partition, půjde to? Díky.

No tak já nevím, ale zase když to bude na jenom dva oddíly, tak to bude skoro jak teď. Kolik teda Win 7 vezme, když vezmu v potoaz i instalace závislých programů? No mám 280 Gb na rozdělení. No tak 50gb systém, 50 gb programy a 50gb filmy a 130 data. No případně se dají filmy potom zrušit a může do oddílu vkládat třeba fotky. Co vy na to, nebo jenom ty dva? Stejně si myslím, že když je tam disk C a potom E, tak D je skrytý a předěláním si to zmrším a budu muset napsat o recovery DVD.:-/

všechno špatně.
systém a programy patří zásadně dohromady na společný systémový oddíl. protože nainstalované programy potřebují záznamy v registrech, bez nich nemají smysl.

stejně tak dělit datový disk zvlášť na data a filmy nemá žádný důvod. na organizaci slouží adresáře (frikulíni z ms mají složky). ani pro sdílení dat není nutno zpřístupnit celý obsah disku se soukromými daty, ale jen zvolený adresář. čili jediný oddíl pro veškerá data stačí.

postup při recovery ti nejspíš výrobce popisuje v manuálu - otázka je jak se zachová jeho obnovovací program k rozdělenému disku s daty - buď už nepůjde spustit, nebo čekej to nejhorší.

HP
Modely tohoto výrobce jsou vybaveny zálohovacím programem, který je dostupný po doinstalaci přímo ze systému skrze nabídku start.
Recovery menu je také možné spustit stisknutím F11 během startu počítače (pouze u řady Pavilion).

Ja bych PRECE JEN hdd prerozdelil : dal 60 GB na OS a programy (oddil C:) a programy a 220 GB na ostatni data ( odddil D: .
Image oddilu C : nebude velika 60 GB ale jen treba 20GB. Tuto image pak nahrajes na oddil D: a jeste nekam jinam, napriklad na externi HDD. Kdyz ti pak spadne OS nebude bude muset menit HDD, tak vyuzijes teto zalohy.
1- kdyz ti spadne OS, tak staci bootovaci CD Acronisu ci Paragonu a az se te budou ptat na zdrojove soubory tvoji image jednoduse odkazes na odddil D: .
2 - v pripade vymeny HDD nabootujes z CD, pripojis externi HDD a odkazes tam.
Rychla obnova HDD behem maximalne jedene hodiny. Instalace na pouhy jediny oddil znamena mimalne 2 hodiny. Znova musi instalovat vsechny programy, znova je prenastavovat k obrazu tvemu, tahat znova aktualizace OS. Toto celkem trva treba 10 hodin....