Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezapína PC

caute mam taky problem, ked vypnem komp ci uz gombikom na bedni alebo cez start windows.tak na druhy den mi nejde zapnut,stlacim ON a nic,trosku blikne dioda, na sekundu sa rozbehne chladic procesora a dalej nic.vacsinou pomohlo, zesom bednu odpojil od elektriky tak pol hodinu pockal a islo to, ale dnes zda sa toto nepomaha,neviete cim to moze byt ?
dakujem za pomoc.

no zdroj ma asi rok,alebo menej, a zatial nebol problem, prvy krat sa mi nieco taketo zacala stavat ked som raz vo windowse 7 dal rezim dlhodobeho spanku,potom som nevedel zapnut komp a musel som ho vyberat z elektriky,a to bolo asi tak pred mesiacom. hovorim vzdy to islo tak po pol hodine, najhorsie,ze nemam druhy zdroj...

noo teraz som trosku rozobral bednu,pohral som sa s kablami co idu od tlacidla ON na nej, povysaval som komp atd.pricom som si vsimol, ze som zabudol komp vypnut na zdroji. no tak som stlacil zapnut PC a nabehlo,ale v zapati som ho vypol podrznanim gombiku, preto ze bol rozobraty v leziacej polohe,tak som ho dal dokopy a opat nereaguje,opat len na tu sekundu,tak neviem ci zase cakat,ale tento problem je niaky divny a nezda sa mi teda ze by to bolo zdrojom ked to raz za cas ide aj niekolko dni v kuse,a na doske som kontroloval tie kondezatory a ziade nie je vyteceny...
ja neviem co tomu moze byt :/

a dalsia zaujimavost, takze skusam zapinat komp ak nie je v doske zapojena graficka, Nvidia GTX 260,a v tedy nabehne komp pokazde, akonahle ju tam vsuniem a skusam zapnut tak nic. co to moze byt ? hry mi este vcera isli v pohode nezdalo sa mi ze by bola odpalena grafika.

no ked ho zapinam PC a grafika je odpojena zo zdroja tak sa jej tocia ventilatory v tedy ju skusam zapojit na dosku a ventilatory za na nej rozbiehaju na 100 percent tak ako to robi vzdy pri starte,myslite,ze to moze byt zdroj ? ked ten pokazde ide ? a ako mi to okontroluje niekto, vsak ked ide zdroj tu pojde aj na inych PC.skusam zapajat grafiku do oboch PCIe slotov a stale to iste, bez grafiky nabehne s nou nie,pricom graficka ale reaguje,takze ta nie je odpalena...

hosi toto je fakt nieco divne :D teraz som zapojil grafku a len tak zo srandy som vypojil sietovku co mam v slote pod nou, a cuduj sa svete, nabehlo to na supu :D nestretli ste s niecim takymto ? ja tomu vobec nerozumiem co sa moze diat .

Jestli je to tento zdroj Fortron Blue Storm II 400W +12V větvi je maximální odběr 15A a na druhé je 14A = součtu 29 A !

Pokud máš GTX260 Požadavek(36 A na 12 V větvích)!
Tak je prostě zdroj nedostatečný a stáří mu také nepřidalo.
Sám vidíš že pokud mu při startu něčím "odlehčíš" tak se to chytne.

aha,ale nerozumiem preco to rok islo bez problemov a ako hovorim toto mi zacalo robit ked som raz dal rezim dlhodobeho spanku,neviem mozno to je nahoda a vobec to nesuvisi.
zatial som dospel teda len k tomu,ze nic nie je odpalene,ale vids ked som napriklad odpojil napalovacku a na doske som nechal grafiku a aj tu sietovku tak nezaplo tam to odlahcenie nerobilo nic.

Suciastky starnu a menia sa casom ich vlastnosti, tak to po roku uz asi nestiha.

Odpojenie napalovacky z dosky nie je ziadne odlahcenie. Skus iny zdroj ak nepomoze tak je uz v haji aj doska.

P.S. vseobecne mozno tam mas aj nejaky skrat ktory reaguje na mechanicku manipulaciu a prip. aj teplotu (teplotna roztaznost = mechanicky sa nieco posunie) alebo mas niekde v oblasti slotov nalomenu dosku apod. Skrat na kejs moze byt pod doskou ak tam su na nespravnych miestach distancne stlpiky alebo sa ti niektory kabel zo zdroja nahodne dotyka nejakym kontaktom kejsu, apod. A pri kazdej manipulacii to nejak pohnes - a v jednej polohe sa to dotyka v inej nie apod.