Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinFast 1800 DTV

Zdravím,

rozjíždí se mi zvuk a obraz při nahrávání, už potřetí jsem kartu reklamoval, ale až teď, když jsem chtěl zpět peníze, se tím začali v servisu opravdu zabývat a nezjistili samozřejmě žádný problém. Mám nový AMD Quad Core 2,6 GHz, 4 GB RAM, legální W XP profi SP3 s nejnovějšími aktualizacemi, nejnovější kodeky. Našel jsem na kartě nějaký audio konektor, ale zvuk mi při přehrávání jinak normálně jde, takže jsem jej ani nezapojoval. Může to být ten problém? Máte s tím někdo zkušenosti, poraďte, prosím. Nechci reklamaci hrotit, protože znalecký posudek by vyšel asi na šestinásobek ceny karty a s nejistým výsledkem nechci riskovat, že bych to nakonec musel platit já.

čo to znamená najnovšie kodeky? rôzne kodekpaky a neštandartné veci najčastejšie spôsobujú problémy,problém so synchronizáciou zvuku a obrazu najčastejšie na konzumných pc spôsobuje integrovaný zvukový kodek,ktorý nieje schopný sa správne synchronizovať s grafickou kartou,ktorá sa stará o zobrazenie,tv karta len premení obraz zachytený z antény na signál,ktorému pc "rozumie" a posiela ho na spracovanie dalším komponentom v pc,na výslednom videu sa tv karta,ktorá nemá nejaký integrovaný hardwarový videokodek už nijako nepodiela a nieje to jej chyba,že pc nieje schopné zosynchronizovať audio s videom,to nieje záležitosť tv karty,to je záležitosť bud celkovo slabého pc alebo chybného nastavenia pc komponentov,hlavne zvukovky a grafiky a softwaru,ktorý zachytáva video v pc,tam tteba hladať dôvod toho,že aj niekolkonásobnej výmene tv karty nieje schopné pc nahrať korektne zosynchronizované video

u väčšiny Leadtek tv kariet musí byť audio prepojené so zvukovou kartou káblikom,aby to funovalo tak ako má,treba si pozorne pozrieť manuál k tv karte,ovšem ako prvé by som vyskúšal nájsť na webe miniprogram AMCapt/wincapt od microsoftu-pochádza z directX sdk,v minulosti bol distribuovaný samostatne a v jeho nastaveniach prehodiť nastavenie Stream z obvykle systémom predvoleného audio na none,vo väčšine prípadov to odstráni problém so synchronizáciou audia a videa pri nahrávaní do pc,obíde sa tým časový oscilátor integrovanej zvukovky,ktorá sa nevie dostatočne rýchlo synchronizovať s rýchlou grafikou,ktorý vo svojej pamäti vytvára videosnímky pomocou videooverlay funkcie-v tom je obvykle ten problém,grafika je s videom popredu,integrovaná alebo jednoduchá zvukovka so zvukom pozadu a tak je to potom bohužial uložené v pc ako hotové video,v tom tv karta nijako nepomôže,tý len prijme signál z antény,kábla,satelitu a pošle ho dalej a tá je obvykle v naprostom poriadku a môžeš ju neúspešne reklamovať a vymieňať donekonečna...iná situácia je na tv kartách,ktoré majú integrovaný hardwarový videokodek a kde celý prevod prebieha priamo v hw kodeku na tv karte,tam ked vzniká chyba v synchronoch,tam je obvykle chyba v tv karte alebo jej neschopných ovládačoch....
ešte poznámka-pokial máš integrovanú grafiku a zvukovku a je to technicky možné,t.j.doska disponuje viacerými pci/pcie zbernicami,nikdy nestrkaj internú tv kartu do prvej pci/pcie zbernice,tá je obvykle zdielaná s grafikou a tv karta je v permanentnom internom konflikte s integrovanou grafickou kartou a zdroj problémov je obvykle tu,jednoducho si jedna druhej "lezou do zelí",aj ked správca zariadení neukazuje žiadny viditelný konflikt vo forme rôznych výkričníkov a podobných výstrah...

tak jsem si s tím včera hrál a došel jsem na toto. TV kartu mám ve druhém slotu PCI (náhodně, ale dík za info). Nainstaloval jsem ovladače s přiloženého CD včetně softu PVR2 a kupodivu bylo vše OK. Protože jsem ovšem zvyklý aktualizovat na nejnovější verze ovladačů (přece to všude doporučují:-)), tak jsem pomocí live update nainstaloval nejnovější verzi a oops, byl jsem tam, kde před reklamací - hrůza a děs. Pomocí obnovy systému jsem se vrátil před instalaci těch nejnovějších šmejdů a je vše OK. Tedy, OK je ten zvuk s obrazem, ale teď zrovna nahrávám děckám Tin Tina a sekl se mi obraz, podle počítadla času se to nahrává, ale ta integrovaná VGA asi fakt nějak nestíhá:-( Zatím díky.

pre potreby videa je to irelevantné,nevkladá tam žiadne FX/openGL efekty,kde by bol nutný minimálne 8MB velký framebuffer,tu je dôležitejší rýchly prenos dát medzi procesorom,diskovým subsystémom a zbernicami,ktorými komunikuje integrovaná zvukovka/grafika/tv karta,väčšia alebo menšia videopamäť to nijako nezrýchli ani nespomalí,jediné,čo by prinieslo efekt by bola bud väčšia procesorová cache a la xeon procesory a spol,profi zvuková karta s latenciou max 2ms a vlastným worldclock subsystémom plus normálna grafika s rýchlym graf.čipom ,alebo videokarta s hw kodekom,ktorá by celý prevod a synchronizáciu spravila sama a odlahčila systém