Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulace otáček na větráku se "zlodějkou"

Zdravim, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si prosklenou bočnici s 80mm větrákem vprostřed. Jenže ejhle, místo 3-pin konektoru je tam tzv.(aspoň jsem to tak slyšel) zlodějka. Neboli větrák je "napájen z konektoru pro napájení pevných disků"(to je napsaný na stránkách prodejce). Prostě a jednoduše, zapojil jsem to a celkem kvalitně to hučí :-/ Ve speedfanu jsem nikde nenašel jak to regulovat. Je teda samotřejmě možný, že jsem se koukl špatně :-) Mohl byste mi někdo prosím poradit, jakým způsobem mám snížit otáčky? Napadlo mne snížení napětí, ale zase když je to na kabelu, kterej napájí HDD, tak nevím. Děkuju za pomoc, Hany

Tohle jsem montoval jedné zákazníci a podařilo se mi škrábnout ten přední otvírací dekl. Už jsem myslel to budu mít doma taky-že to budu muset platit. Potom sme to přestříkali:-D Co se týče vybavení se mi to líbilo. Co se týče regulace tak mi vadila ta automatický režim- nejde nijak štelovat a zdálo se mi že zbytečně "vytáčí" ventilátorky i při normálních teplotách do otáček.