Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení dosahu wi-fi routeru

Dobrý den, chtěl bych se poptat na antény na wi-fi routery.Mám tenhle tp-link http://www.alza.cz/tp-link-tl-wr542g-d155306.htm?k ampan=heureka.cz A slyšel jsem od známého, že se dá na router koupit výkonější anténka, vzhledem k tomu, že mám velký byt, tak v místnosti v koncovém cípu domu už mám velmi malý signál. Co by jste mi poradili ? Děkuji.

Opat menim nazor, dovody nizsie, ale este si to necham ulezat v hlave cez vikend, napiste prosim, ktoru moznost by ste zvolili vy a preco:

1. TP-Link, pre IPv6 bude mozno alt. FW, switch bude nutne vymenit.

Router: TP-LINK TL-WR1043ND
Switch: TP-Link TL-SG1005D
AP: TP-Link TL-WA801ND
Cena: 44+17+34 = 95 Eur

3. Podpora IPv6 pre router, AP aj switch, zaruka 5 rokov pre switch.

Router: CC&C: WA-6206-V4 300 Mbps AP/Kl/Router/Switch/MESH, USB (2,4 GHz, 802.11n, IPv6)
AP: CC&C: WA-6206-V4 300 Mbps AP/Kl/Router/Switch/MESH, USB (2,4 GHz, 802.11n, IPv6)
Switch1: MIKROTIK: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch
Switch2: MIKROTIK: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch

Cena: 32+32+32+32 = 128 Eur

Druhu moznost som zrusil, bol tam 2x switch bez IPv6, nemalo to zmysel.

Docital som sa ze s originalnym FW pre TP-Link maju niektori uzivatelia problemy, alternativny udajne funguje spravne, co by nemuselo byt na skodu, ale aj tak to nie je 100%-na podpora IPv6.

Co sa tyka ceny, nutnost menit switch pri prvej moznosti a switch s IPv6 a 5 rocnou zarukou pri druhej, tiez neista vs. ista podpora Ipv6, to vsetko je zatial na strane druhej moznosti.

Zatial si nie som isty ci sa bude dat objednavat na Slovensko, ale snad by to nemal byt problem, z Ciech som uz objednaval, navyse TP-Link router je od dnes tiez nedostupny, takze opat bod pre druhu moznost.

Edit: Este otazka k IPv6 - bude aj po prechode na IPv6 mozne zapojenie ktore planujem?

Router >> switch1 >> PC1 a AP a switch2 >> PC2 a NAS HDD

Cital som ze NAT nie je mozny pri IPv6, v tomto sa nevyznam, len potrebujem vediet ci to zapojenie bude fungovat aj po zmene na IPv6, teda ci budem mat vsade Gb rychlost a internet a ci sa vsetky zariadenia budu vidiet.

Tak si odpovedam sam, opat som zmenil nazor a pravdepodobne si kupim router a AP TP-Link a switch MIKROTIK s IPv6.

Hlavny dovod su nespokojni uzivatelia CC&C, modelu ktory som mal vybrany a tiez starsimi, nasiel som niekolko prispevkov na roznych forach. Dalej tam pisali o slabom signali, co je u mna podstatne. TP-Link mozno bude mat FW s podporou IPv6 a ked si k tomu dokupim switch s IPv6, tak mozno nebudem musiet nakoniec ani nic menit.

Nie je to definitivne rozhodnutie, ale ak sa nic nezmeni, v pondelok objednavam ten MIKROTIK switch a TP-Link router a AP. Tu je teda moznost c. 4:

4. TP-Link router a AP - pre IPv6 bude mozno alt. FW, switch s podporou IPv6.

Router: TP-LINK TL-WR1043ND
Switch: MIKROTIK: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch
AP: TP-Link TL-WA801ND
Cena: 44+33+34 = 111 Eur

Tak som sa rozhodol pre moznost c. 4:

Router: TP-LINK TL-WR1043ND
Switch: MIKROTIK: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch
AP: TP-Link TL-WA801ND

Vsetko je uz zapojene, nastavene, bez problemov, Gb rychlost som zatial neskusal.

Signal len s routrom presiel cez 5 stien, ale po 4-tej stene uz bol slaby, rovnako rychlost. Po zapojeni AP je max. signal v celom dome, este som neskusal povalu a zahradu.

Zarazilo ma ze k routru aj k AP boli kratke prepojovacie LAN kable CAT 5, pricom router ma GLAN, bude to vadit, alebo mam dokupit CAT 5e alebo CAT 6?