Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvuk z TV na 5.1 reproduktory

Mám menší problém s propojením 5.1 reproduktorů domácího kina k TV (přímo, bez DVD ...). DVD mi odešlo do věčných elektronických lovišť a nové se mi kupovat nechce. Pak je tu další problém, nevím, jak se nazývají konktory, do kterých byly reproduktory zapojeny. Momentálně mám starou CRT televizi, do které to asi zapojit nepůjde, ale plánuji koupit SAMSUNG LE40C550. Za všechny odpovědi předem děkuji. (Do začátku by mi stačil i název těch konektorů a když to nepůjde jinak než přes DVD, tak i nějaké DVD, do kterého by to šlo zapojit.

Obrázek konektorů: 6eb11yw4wwkkgrhqqokjeodvqj
Budoucí TV: samsung-le40c550

Ano mozes to odrezat. Konektory nevidno dobre, ale vypada to na konektor typu neco-cinske-bez-nazvu.

Nemusis mat DVD moze to byt nejaky 5+1 zosilovac alebo receiver, ale DVD sa nuka najskor pretoze to je asi jediny zdroj 5+1 signalu ktory budes doma mat :) A este PC samozrejme.
P.S> k receiveru by si mohol pripojit aj tu novu TV - ma opticky vystup aj dolby digital apod, ak by nahodou predsalen nejaky TV kanal vysielal 5+1
P.S.2. tie repro si treba pozret co to je za vykon, ked su to maly vykon tak ich mozes vyhodit aj s DVD :)
P.S.3. nie kazdy DVD prehravac ma zosileny vystup, si to pred kupou poriadne over (ze to ma silove vystupy na repro).

Este ma napada ze ak to budes riesit cez nejaky DVD prehravac, tak do neho nedostanes zvuk z TV. DVD prehravace maju vacsinou len vystupy, nie vstupy. Na to co chces sa pouziva receiver, to ma vstupov doaleluja a mozes na neho pripojit potom od PC cez TV az po DVD prehravace vsetko a dialkovym ovladacom receivera si prepinas ze co sa zrovna ma hrat. DVD prehravac toto zvycajne nevie.

Dalsia moznost by bola ak by mala ta TV nejaky 5+1 vystup tak by ti stacil zosilovac na repro alebo akekolvek aktivne repro (so vstavanym zosilovacom, zvycajne PC repro su aktivne), a co sa ma hrat sa da potom prepinat na TV, tam si ale obmedzeny mnozstvom vstupov (cez scart ide len stereo takze 5+1 sa da len cez digitalne vstupy napr. HDMI). Ale mam taky pocit ze ta TV ani nema 5+1 vystup, len optiku, takze to riesi asi len receiver.

Alebo DVD rekorder, ten bude mat aj vstupy (len sa uistit pred kupou ze ma aj 5+1 vstup a aj silove vystupy repro, neni to bezne tie silove vystupy).

Este si pozri na tom terajsom DVD ze jake presne ma vstupy (co to je presne za model?) Nezapne sa vobec? Lebo ak sa aspon zapne a ma aj 5+1 vstup tak by si to terajsie DVD mohol pouzivat ako zosilovac, ak teda neodisiel uplne aj zosilovac v nom.