Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem compaq deskpro 166Mhz

Dobrý den,
dostal se mi do ruky starý počítač compaq deskpro 2000 166Mhz.Hdd(1,92GB) je zformátováný.Bios(compaq setup) tam je,ale vůbec si nevím rady,jak nainstalovat systém.Jak to mám v tom setupu nastavit,abych mohl nainstalovat windows? A rozběhnout ho....předem díky za rady....

To tam chceš dať aký OS ?
1. Na XP úplne zabudni...
2. Nejaké prehistorické Win 95/98 možno...
3. Alebo že by nejaký LINUX ?

Až keď budeš mať jasno čo tam chceš nainštalovať - zistíš, že čas sa dá stráviť príjemnejšie a užitočnejšie ako sa zabávať s nezmyslom...

Napis presne co je v BIOSe, za prve jake su tam zdetekovane IDE zariadenia, za druhe jaku presne prioritu kde presne nastavujes.
Ked das bootovat z HDD tak to napise nieco ine?
Co presne je napisane na tom CD?

Vseobecne mozes zacat tak ze si urobis bootovaciu disketu Win95 (da sa stiahnut z www.bootdisk.com a vytvorit) a tu nabootujes zvolis si "s podporou CDROM" a potom fdisk vytvoris si primarny oddiel, format C: a potom z CD (D:) spustis setup.exe

P.S. to existovalo Win95 na CD? To si zohnal kde? Original? Win95 bolo ak sa nemylim na DISKETACH.