Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 LAN, výchozí route (windows 2008)

Ahoj,
řeším jeden problémek:
Server 2008, 2 LAN
IP1: 192.168.5.1
IP2: 192.168.254.1

Pak je jeden PC s jedním softwarem,(192.168.100.1) který je nastavený tak aby komunikoval pouze s IP adresou 192.168.254.1. Jenže, windowsy posílají pakety na tento PC z IP 192.168.5.1 a to má za následek nefunkčnost tohoto sw. Lze nějak donutit, aby pro spojení se 192.168.100.1 se používala výhradně síťovka 192.168.254.1?
Dík

Z hladiska routovania je vsetko ok a chyba bude na tentoraz na strane klienta pravdepodobne.
Skus este z klientskeho pc opingovay aj 192.168.254.1 ak to pojde na strane servera nie je moc co riesit. Hoci ma server 2xLAN sluzby na nom beziace poskytuje na oboch sietach a je jedno, z ktorej LAN sa pristupuje.
Jedine, zeby serverovy software ma nejaky konfig, kde ma napisane, ze ma pocuvat vyhradne na 254.1, v tom pripade by malo stacit dopisat aj druhu adresu, resp skusit prepisat config na strane klienta, kde napises naopak ip servera 5.1 namiesto 254.1. Mozno by bolo dobre upresnit o aky sw/sluzbu sa jedna.

Tebe uznávám jako inteligentního přispivovatele, tak to trošku rozvedu:
to klientské PC je Unixový server s agentem pro UPSku, a ten agent je nakonfigurovaný tak aby poslouchal pouze z jedné IP adresy (security reason). Problém je že server který tu UPS ovládá má 2 lanky a posílá paketíky z té špatné lanky, což má za následek že agent tuto komunikaci odmítá a pak to špatně funguje. Více IP do toho agenta nastavit nelze.

jak může posílat pakety ze špatné síťovky? Vždyť to přece nejde, pokud je to správně nastaveno (zejména routovací tabulka).

Buď máš zmatek v routovací tabulce, nebo je v síti ještě nějaký router, který směruje pakety do té druhé (254) sítě (což je taky blbě).

Můžeš sem hodit výpis routovací tabulky?

možná se už chytám - nejde o dvě fyzické síťovky, ale o jednu, která má nastavené 2 IP aliasy. Pak mi ovšem uniká smysl takového řešení...

edit: problém vidím na routeru mezi sítěmi .5.x, .254.x a .100.x. Nicméně zde nejsou vypsány masky, jak ta síť vypadá atp.