Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva PC s jednim LCD

Zdravim, rad bych si poridil k notebooku(15,4") a PC jeden Full HD LCD monitor(21-24"). Zajimalo by me jestli lze monitor propojit s PC VGA-DVI kabelem do DVI portu v monitoru a jestli to bude fungovat i pote kdyz zapojim notebook do VGA portu v monitoru. Umi dnesni monitory prijimat analogovy signal pres DVI port, dokaze monitor rozlisit dva ruzne signaly stejneho typu?

Asi řeším stejný problém: Mám "staré" PC (2003) co má pouze VGA výstup a radši bych do něj nesahal a notebook. Od nb jsem monitor používal jako sekundární přes vga, z PC jsem pak jel VGA -> DVI-I (vlastně asi DVI-A, digitální signál kabel asi nevyrobí.)
Monitor vyhořel (HP 1955) a najednou koukám, že je problém najít vhodnou náhradu. To co se vyrábí když už to má obé konektorů tak se uvádí prostě DVI a asi skoro vždy to znamená DVI-D.
Zmiňovaný FS 19 F19-1 jsem zatim nikde nenašel.

Další varianty řešení:
- risknout to a dát do PC novou grafiku s výstupem na DVI-D s pevnou vírou že si to bude rozumět se starým motherbordem, nepřehřeje pixlu atd.
- switch na dvě vga lajny
- někde vyšťourat nějaké to HPéčko z roku 2005 kdy se to ještě dělalo.

napis jaku mas zakl.dosku a jaku grafiku mas v tom PC teraz. Vypise to vsetko napr. everest home apod.
Potom by sa dala najst ina grafika, dnesne grafiky su uspornejsie jak stare takze pri stejnom grafickom (ne-)vykone jak stara grafika mas dnes pasivne chladenu grafiku ktora nehreje ani nezere. Samozrejme ale je nutne vediet ci ma doska AGP alebo PCIe, s AGP to je uz dnes dost blbe (dala by sa sice aj do AGP nejaka bazarova pasivna 7600GS apod ta zere uplne minimum a ma aj DVI ale otazka ci este zozenies a ci to nebude predrazene)