Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k Wifi

Dobrý den,

máme domácí síť s internetem a po povolení našich MAC adres nám bez problémů jde internet přes kabel. Když však dáme vyhledat všechny možná připojení přes Wifi a najde nám to naši síť a dáme připojit. Vyplníme příslušné heslo, tak se nám ozve hlášení, že nelze připojit.
Mohli byste mi prosím poradit, čím by to mohlo být? Jestli se ještě musí něco povolovat v prostředí toho routeru či co.

Předem díky za pomoc.

Abych řekl pravdu, tak nevím. V tom připojování se nevyznám a jak mám povolit MAC adresy pro internet přes kabel mi poradil kamarád a Wifi jsme už neřešili, protože jsme mysleli, že nám půjde automaticky, když povolíme ty MAC adresy. A původní nastevní skupin, internetu, routeru atd. už dělal někdo před námi. Tak ani nevím, jak mám zjistit ty pracovní skupiny.

stejná skupina zjednodušuje klikačům hledání okolních pc při sdílení souborů - protože je vidíš v jednom okně.
jiný vliv nemá, ani na funkci wifi.
výjimkou může být nová domácí skupina u w7, ale to je pro jiné systémy nekompatibilní hamburgerová zkriplenost.

ani nebylo nutné povolovat kdejaké mac adresy - jednodušší je takovou kontrolu na routeru vypnout, jako ochrana je to stejně k ničemu.

já i u své wifi používám připojení přes statické ip adresy, nastavit je zas není takový problém. nemusím řešit vyhledávání sítě a doprošování se dhcp adresy u routeru - jakmile se ntb ověří wpa klíčem, už je v síti.
a po přenosu ntb k jiné síti použije wzcsvc stejně dhcp nastavení.

- máš na těch pc nejmíň xp sp3? to kvůli kompatibilitě s wpa zabezpečením.
- používáš windowsí seznam sítí pro připojení wifi, nebo často mizerně funkční čínskou utilitu od výrobce wifikarty?

nějaké návody:
http://extrawindows.cnews.cz/jak-se-pripojit-k-int ernetu-pres-wi-fi
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=5921&Itemid=48&limit=1&limitstart =3

domácí síť s internetem a po povolení našich MAC adres nám bez problémů jde internet přes kabel

co je "domácí síť s internetem" ???
kde a kto povoloval MAC adresy ???
co má spoločné skupina s internetem ????

pripojenie cez WIFI kam ??? na aké AP ??? tvoje ???? konfiguroval ho niekto ???? kto ???

vieš vytvoriť/nastaviť funkčné AP u seba doma ???

"Domácí sítí s internetem" jsem myslel, že máme normálně doma router, ke kterému jsme pomocí kabelu připojeni k internetu. MAC adresy jsme si povolali na routeru sami. Na základě těch povolených MAC adres na routeru nám jde internet, ale pouze když jsme připojení přes kabel, ale nevíme, jak docílit toho, aby šel internet bez toho aniž bychom byli připojeni přes kabel.
Zda-li je nakonfigurované AP nevím a jak ho případně vytvořit taky ne.

vsak tak isto ako si povolil MAC pre sietovu kartu, tak rovnako to urobis pre wifi kartu. Maju rozdielne MAC adresy, preto ti to nejde. Nechapem co sa tu riesia za somariny.
Napis do command line: ipconfig /all a tam najdes mac adresu oboch kariet.

(tady další obyvatelka tohoto k-wifi-neschopného-připojitse-privátu..)
Kurňa. Konfigurovat router není myslím třeba - wifi mi na mém ntb dříve fungovalo, ale teď jsem si koupila nový, a nejde nám to nahodit. Podle mě není chyba v routeru, ale spíš někde v nějakém nastavení ntb. Jinak wifi mi na jiných místech - např. ve škole funguje.