Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělit nebo nerozdělit disk?

Zdravím, chystám se v brzké době na přeinstalaci operačního systému (Windows 7). A tak mě napadlo a zajímal by mě názor ostatních, jestli je lepší(užitečnější, bezpečnější, atd) rozdělit pevný disk na 2 nebo více sektorů (v mém případě 2-C,D). Disk má kapacitu 320GB, takže s místem problém nebude. Napadlo mne dát třeba 50GB pro C a zbytek D. Na C by byl systém, ovladače+utility a základní (důl.) programové vybavení (antivir, antispyware, firewall, prohlížeč,...) no a sektor D by sloužil pro hry, hudbu, filmy, obrázky a běžný software.
Má myšlenka je taková, že když bude systém, ovladače + základní vybavení na C, je předpoklad, že se s ním nebude často manipulovat (doinstalce, odinstalace, změny, přesuny,...) a tím nebude docházet tak rychle k fragmentaci, což přispěje k tomu, že systém vydrží déle svěží a rychlý. No a na D budou hry, programy, které se budou často měnit (upgrade, patche, save),takže by to nemělo ovlivňovat systém samotný. Navíc, pokud by se mi nějakým nedopatřením naistalovat program/hru, které bude problémová nebo se mi tam dostal nějaký malware, nemusel bych přeinstalovávat vše, ale jen zformátovat sektor D (pokud to lze, když je to jen jeden disk) a nahrát programy a hry znovu. Ušetřil bych tím práci s instalací Windows, přihlašováním, stahováním aktualizací, atd.
Co myslíte?

S rozdělením disku nelze než souhlasit. Názory na potřebnou velikost systémového oddílu se však mohou lišit. Já, kupř. mám velikost oddílu 30GB (a Win7 mám co existují) a z toho mám více než polovinu volnou. To proto, že hry moc nehraji a hlavně je necpu do systémového oddílu, ale na D:. Body obnovy mám rovněž vypnuty (řeším to spíše obrazem oddílu).