Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodne pameti DDR3

Zdravicko chtel bych se zeptat jaky typ pameti bych si mel zakoupit. Chtel bych si taktovat i7cku procesor zakl. desku budu brat nejspise od asusu a premyslim o ram znacky Corsair. Frekvence maji vetsinou do 1600 za prijatelnou cenu, vyse jsou uz relativne palky. Chtel bych pozadat nekoho zkuseneho zda-li by mi nedal tipy. Diky

No nechci to zbytecne zaspamovat, ale premyslim o techto deskach

http://interlink.tsbohemia.cz/asus-rampage-ii-gene -i7-intel-x58-socket-1366-ddr3-sli-cf-matx_d85802. html
- bohuzel je micro ATX, coz se mi zda jako nevyhoda, obvzlast kvuli nesnadne instalaci HDW a navic mam super tower skrin.

http://interlink.tsbohemia.cz/asus-p6x58d-premium- intel-x58-socket-1366-ddr3-2x-glan-usb3-0-1394-atx _d94372.html
zde ale nvm max. podporu frekvence pro RAM...

Na tyhle desky se paměti berou po třech kusech aby se max využil triplechannel režim. Co se týče fyzické výšky pamětí doporučuji normálně vysoké ramky-čili bez přídavného chladiče.

Ty vyšší paměti - já je mám a při osazení všech banků, u některých desek i při pouhé dvojici si vybíráš podle toho chladič,páč normální se tam nevleze tak to zvaž.