Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zpomalení disku ??

Zdravím všechny návštěvníky a poradce tohoto fóra :), mám v počítači dva disku jak už jsem možná zmiňoval v dřívějším přízpěvku a to WD 40GB(IDE) a nový samsung spin point 1TB (SATA), viděl jsem testy na internetu v rychlosti a zdá se mi že ten můj je nějakej pomalej, chtěl bych se zeptat jestli to nějak může zpomalovat ten druhý disk a nebo je to v propustnosti základní desky nebo v něčem jiném :) děkuji mockrát za odpovědi

Ovladače od základní desky ? Zajímavé ale ty tam mám .. přišel jsem na to tak že jsem viděl video jednoho uživatele který má tento disk a kopíroval soubory z jedné složky do druhé a frčelo mu to 340 mb/s mě to jde maximálně 34mb/s což se mi zdá málo a navíc mám pocit že slyším jak se pořád vypíná a zapíná :(

Nevieme co myslis vypinanim ale ked kopirujes medzi dvoma miestami disku tak hlava musi lietat hore dole po disku a je to pocut.

P.S. popis to nejak uplne podrobne presne co tym "vypinanim" myslis.
P.S.2. alebo skus kopirovat zo stareho disku na novy disk a napis ci sa to potom tiez "vypina"

to trrtrr to chápu to dělá taky ale to je normální, mno a to druhé jak kdyby zvuk motora tak ano to přesně dělá .. zdroj mám Fortron blue storm 500w takže říkáš že mám vyzkoušet jinou větev nápajení do sata ?

1) nemáš zaplé uspávání disku (výchozí nastavení po 15min - viz nastavení napájení)
2) dělá to určite ten 1tb disk a ne ten starej ?
3) dodej screenshot z programu hdd tune (může být aj z free verze) sekce benchmark jaký to ukáže grafy. nevím čím měříš těch 34mega za sec a jak to kopíruješ.

Pokud z nového disku na starej tak se nediv že to víc nejde páč starej to brzdí, pokud z nového z jedné části na druhou tak se taky nediv že to víc nejde protože hlavičky kmitaj jak šílený.

Dá se dosáhnout zhruba dvojnásobku v ideálních podmínkách s dvěma rychlými disky, kopírováním mezi nimi a jen dlouhých souborů.
www.hdtune.com

Horší sou zřejmě ty zvuky.