Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lcd a oči

ničí míń zrak ldc monitory? než staré crt? mám totiž 8 let starý crt a sedím u toho dlouho a nebude lepší když budu "čumět" radši do lcd? pomůže to hodně očím?

Záleží na stavu a nastavení Crt i Lcd.
Většinou se kupuje Lcd když začne být Crt neostrý nebo málo jasný.
Nový Lcd je třeba také nastavit a při nočním psaní na poradnu za monitorem osvítit.

Začínající uživatelé Pc prý neumí mrkat a oči trpí.

A to je právě co píši. Zhoršeným zrakem čuměním několik hodit na monitor určitě zraku neprospěje. Naopak. Ne všichni mají bezproblémový a perfektní zrak, i ti 20ti letý.
Obzvlášťě ti, co na tom jsou dlouho do noci a někdy i rána, a v místnosti tma.

Karel má pravdu. Já "čuměl" do "monitorů" od svých 10 let (tehdy ještě "superkvalitní" monitorotelevize Merkur u superpočítačů PMD-85 a Ondra a zrak mám na blízko jako ostříž. :-) (Na dálku ne, ale z konzultace s očařem vyšlo najevo, že to je díky "pomalejšímu" růstu čoček vůči zbytku těla - tj. daň z vývoje lidstva k "vyšším" formám. :-))

Hledění do monitoru, jakkoli rozladěného, neostrého a s nízkou obn. frekvencí opravdu NEVEDE k zhoršení zraku, toliko k rychlejší únavě.

Ociam vadi napr. to ked mas v izbe tmu a presuvas zrak z monitora na nieco ine (klavesnicu) musia sa vzdy prisposobovat na silne svetlo vychadzajuce z monitora a tmu. Tym sa oci velmi unavuju. Preto nemas cumet do monitora v tme ale mas si v miestnosti alebo vedla/za monitorom lampu zasvietit.

Vseobecne LCD je lepsie v tom ze nevyzaruje röntgen a podobne ziarenia ako CRT (co vadi nielen ociam ale akemukolvek ozarovanemu zivemu organu).
Neblikanie az taka vyhoda LCD neni ptz oni aj trubice LCD podsvietenia trochu niekedy blikaju ptz to vyrobil cinan debil, ale to az tak ociam nevadi.

Vseobecne je to plusminus jedno, ked ti CRT dosluzi kupis si LCD. Hlavne si zniz jas a kontrast ptz tie urovne co nastavuju vyrobcovia monitorov ako prednastavene to je sila ze by som tym mohol osvetlit aj tanecnu salu. Ja mam jas a kontrast nastaveny na ca. 10% (u LCD, u CRT je to vacsinou normalnejsie tam som maval nastavene tusim okolo 30-50%)

U každého člověka, jehož organismus je vystaven nepřiměřeně a dlouhodobě fyzickému, psychickému, či sluchovému a optickému zatížení, může dojít k zhoršení, nebo dokonce k trvalému poškození zdraví. To vám řekne každý student v prvním roce na medicíně.

A jak student definuje "opticke zatizeni"? To je co?
Sedenim pri PC bude mat skor problem s chrbticou, krcnou a aj zvyskom, a nie s ocami.

K trvalemu poskodeniu zdravia u mna dochadza hlavne ked stretavam nejakych debilov, t.j. denne napr. v praci pri citani poziadaviek od zakaznikov a od marketingoveho oddelenia. Alebo pri navsteve akehokolvek uradu alebo pri pocuvani nejakeho vyjavu nejakeho politika, alebo poskodzovanie psychickeho zdravia pouzivanim produktov microsoft. Poskodenie od nejakeho posobenia monitora je voci tomu absolutne nepodstatne. :-)

cca pul roku z5 jsem byl u očního.. Doma jsem mel CRT monitor 17" a sedel jsem u něj cca 5h denně. Rano v práci u LCD 8hod a pak těch 5hod doma.. když jsem byl v práci bylo vše Ok.. jakmile jsem přišel domu tak mě bolely oči a po cca roce jsem neviděl co jsem vidíval..
U očního mi bylo řečeno že na vadu zraku u PC nema vliv monitor ale samotný uživatel, jelikož k vadě zraku dochází tím že lide se soustřední na práci, zapomínají mrkat čímž jim oči ,,schnou,, a jsou tak více namáhány.
CRT monitor co jsem měl doma byl už starý a zářil jak baterka, takže jsem jej vyměnil za LCD a najednou problem zmizel.. V práci používám oční kapky a je to vše vyřešené..

Tak vysvetli co to je to "zrakove zatizeni"? Nejake zavazia na oci? :)
Jaky je rozdiel medzi pozeranim do steny a pozeranim do monitora? Cim monitor tie oci zatazi viac jak stena alebo kniha alebo ulica ked sa pozrem von oknom? (o striedani silneho svetla a tmy som uz pisal, myslim zatazenia ine, t.j. ked mam svetlo v izbe a jas monitora na minime tak v com je tam to zatazenie)

Lidi si podle ma mysli ze cumeni do monitoru skodi ocim, protoze se rika, "ze kdyz se divas na televizi moc zblizka, oci trpijou", a to je pravda protoze se ti oci rozutikavaji do vcech smeru a muzes zacit silhat, ale mit zhorseny zrak ne, Monitory k PC nejsou tak velke abys zacal silhat pokud na ne nekoukas z 20 cm vzdalenosti :)