Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný HDD

Dobrý den,
nemůžu rozchodit počítač, zřejmě bude vadný HDD (WD - 80GB), který se mi v minulosti občas přehříval. Chci se zeptat jestli je možné, že bude závada i někde jinde, proto posílám pár obrázků pro lepší identifikaci problému. A podud by to bylo tím pevným diskem, čím se mám řídit při koupi nového disku aby to bylo kompatibilní. Díky za odpovědi. JK

Ano mas problem s harddiskom.
Skontroluj kabely do disku a z disku do zakl.dosky, dotalcit konektory kabelu, skusit iny kabel.
V tom "IDE configuration" si tam u toho hard disk nejak skus spustit/nastavit autodetekciu.
Vydava HDD nejaky zvuk? Jaky?

Disk SATA se samozřejmě napájí, takže k němu musíš mít napájecí kabel. Protože ale nikdo na takovou dálku nevidí, tak ti také nemůže napsat, jestli tvůj zdroj má již konektory na napájení disků SATA, nebo si budeš muset koupit příslušnou redukci (a některé SATA disky měly i starý napájecí konektor, zvaný MOLEX, ale to u nových disků už asi nebude).

Potrebujes redukciu na SATA napajanie. Maju v kazdom obchode kde maju disky.

Inac trochu pochybujem ze ma tvoja doska SATA2 mozno ma len SATA1 takze by som kupoval disk Western Digital (Blue alebo Black) ktore maju tusim az dodnes jumper na prepnutie na SATA1, ak by nahodou doska mala len SATA1 a ak by nahodou boli problemy.