Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zobrazeni dvou monitoru na dvou grafickych kartach

Mam takovy teoreticky dotaz?

Kdyz budu mit v PC dve graficke karty a ke kazde karte pripojim monitor, jak PC pozna, ktera karta se ma inicializovat pro zobrazeni?

Mozna si odpovim, ze kdyz mam na ZD PCIe x16 1 a PCIe x16 2, tak to automaticky bude ta co je ve slotu 1.

Jestli to tak je, tak by me zajimalo, zda-li to jde udelat tak, aby se spustila karta ze slotu 2.

Nemyslim si teda, ze by soucasne fungovaly obe karty, ale zda-li jde uzivatelsky rozhodnout, ktera karta se treba pri pristim startu PC bude inicializovat?

Jinak k dovysvetleni ZD je GB X58A-UD3R (snad jsem to napsal dobre), takze ma dve plnohodnotne PCIe x16.

ktora bude bootovacia zavisi od BIOSu (na niektorych sa to prepnut da na niektorych nie) ale vo Windows si mozes nastavit co chces, nezavisle na BIOSe. Takze kedze PC nespustas preto aby si sa vrtal v BIOSe ale preto aby si spustil Windows, tak vo Windows si nastavis co chces a prepne sa to vzdy (od momentu ked kocni logo Windows) na monitor ktory si nastavil vo Windows.