Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozběhnutím počítače

Dobrý den,

potřebuji poradit. Skládám si počítač, ale nemám ještě všechny komponenty GRAFIKU a CPU. Přišla mi deska, zdroj, case, paměti a větráčky. Všechno jsem si poskládal, zapojil jsem to všechno na desku a chtěl vyzkoušet jak se to točí atd.

Tak jsem to dal do zásuvky a pustil normálně se to rozběhlo točil svítilo atd., tak jsem to vypnul. A když jsem to zkusil za hodinku tak už se při zapnutí jen zaškubnou větráčky i na zdroji, ale nerozběhne se to.

Zdroj mám ENERMAX Modu 82+, takže jsem zatím využil jen hlavní dva kabely 24pin na desku a přídavný na desku 12V 8pin. A desku mám Asus Crosshair formula IV.

Deska po zapojení zdroje svítí, ale prostě když to zapnu tak jen škub a nic. Zdroj odejít a deska odejít nemohli když dostali napětí dobré tak mi poraďte prosím kde je problém ?

Pravděpodobně je to tím, že tam není CPU a grafika, ale jediné co mě vrtá hlavou je to proč to poprvé začalo běžet, ale podruhé už ne. Není možné to nějak resetovat ? Zkoušel jsem vyndat baterku z desky, ale pořád stejné.

Dokáže mi někdo prosím poradit ?

Děkuji

, tak jsem to vypnul. A když jsem to zkusil za hodinku tak už s

Chceš mi říct, že každou hodinu zoušíš jestli Ti nahodou nepojede deska bez CPU a grafiky?

Sviti deska? Svítí. Točí se větráky? Netočí a co jako - neni to pod zátěží, není třeba nic chladit. Deska svítí srávně a nic víc z toho vyvodit nemužeš, navíc - větrák = holoupý motorek, ktery aktualne nema duvod neco chladit.

Zdroj odejít a deska odejít nemohli když dostali napětí dobré tak mi poraďte prosím kde je problém ?

Souhlasime, ze deska je nejspíše ok, zdroj je nejspíše ok - a co čekáš, že ti poradíme? Jediné dve komponenty co máš vypadaj ok a bez další jsou ti jednak k ničemu a druhek to bez nich těžko zjistíš.

Na desku je záruka 2roky, do té doby snad koupíš CPU a GRAFIKU a vyzkoušíš to jak se sluší a patří.

(DC menic bez zataze)

Ver, ze je spusteni bez CPU nalezite osetrene vyrobcem, protoze pocet lidi, kteri spusteji PC bez CPU je umerny stejnemu poctu lidi, co nemaji bezpecnostni pasy v aute, olizuji v zime namrzlé zábradlí, sekají trám na kterém stojí, zkoušejí rozjet teréním autem protitankvou pumu (někdo z Brazili, tušim), rozebrat granát kladivem,ukazuji studentum jak jsou pevná okna skokem do nich v 24. poschodí, přitiskávají pažbou pušky hada k zemi i když se jim omotává kolem spouště, přesvědšování davu lidojedů o tom, aby se dali na křestansví,mávají kovovou tyčí na kopci na bouřky a hraji ruletu s automatickou pistolí .. více zde

eidt:// nebo zkoušejí skákat s kolem při jízde v zatáčce (... dost to bolelo..)

díky, v tomhle jsme za jedno. Myslím, že to prostě musí mít výrobce nejak pojistené, protože se to muze stat i blboiu náhodou nekde zavadí, zmackne omylem, zapomene atd ... a zdroj musí dostat ránu pouze ze site, aby odesel takže tomu verím a navíc enermax zase neni spatna značka, aby jen tak odkráčel ne ?

nemusi to byt osetrene(ono to je problem "osterit", bud to menic zvladne alebo lacny cinsky menic to nezvladne a nadrbe tam 12V namiesto 1,5V a odpali chipset). Bez CPU to spusta len idiot a urobi to raz a potom ked bude platit za druhu dosku tak si to nalezite rozmysli :) P.S. Pisal som ze je to nepravdepodobne. Ale je to mozne inimalne teoreticky. Vyrobcovia s tym nemusia ratat pri dnesnom strese kazdu chvilu novy chipset nova doska sa to ani casovo neda urobit dosku poriadne.

DC-DC menic ked nema ziadnu zataz tak moze vzniknut na vystupe vyssie napatie ptz DC menic pumpuje naboj na vystup a takmer nikto ten naboj neodobera, ak tam vznikne 12V namiesto 1,5V a to CPU napatie je napojene aj na chipset, tak sa ten chipset moze odpalit. Zvycajne to menice testuju a sa dostatocne skoro vypnu, ale co ja viem co za menic dal cinan na tvoju dosku. Uz s tym neexperimentuj zbytocne, pockaj na CPU.

ok děkuji, ale ne jen to chtěl někdo vidět, moje blbost tak jsem to zkusil.

Kdyby odešla deska nebo zdroj tak by to bylo cítit jako spálené nebo ne ? O zdroj strach nemám ten by musel odejít jedině přepětím ze zásuvky myslím, ale ta deska. No svití tak snad to bude ok :)

Takže je možné to, že jak jsem to spustil poprvé tak to "jako" nabíhalo a nahlásilo chybu, že tam není procesor a grafika a tím pádem to má zaznamenanou chybu a ted to nepustí dokud tam nebude cpu a grafka ?

ok takže jsou dvě varianty bud nechce protože tam není CPU a nebo už je KO a nemůže dávat info .. ale na prvním puštění běžel pc asi 4 minuty tak to kdyby měla odejít tak by odešla hned při rozběhnutí ne ?

A když to zkusím jen s CPU a bez grafiky tak by se to aspn rozběhnout mělo ne ?

Je pravda, že tohle nemá smysl řešit pokud to zkouší takto bez CPU, ale přeci jen v souvislosti se základní deskou napíši, co třeba bude hloupost, ale i nemusí. Mám desku Asus Maximus 2 Formula. Po vypnutí počítače ze sítě startuje PC nadvakrát. Na pár vteřin zapne, pak celý zhasne a zapne už trvale. Ptal jsem se na to odborníků a ty mi řekli, že si poprvé testuje PC (má to nějaký název, který jsem zapomněl) a pak zapne definitivně. Některé desky to prý dělají a tady jsou desky podobné. Tazatel už to naznačil, že je možné, že to po chybách(chybějicí některé komponenty) právě proto to, už nespustí. Prosím, nenadávejte mi, pokud se hluboce mýlím a nemá to vůbec žádnou souvislost. Byla to je poznámka. Děkuji.

Ten power-cycle pri zapnuti z 230V je u niektorych BIOSov a chipsetov normalna vec, neries to. Je mozne ze mas uz vybitu CMOS baterku, alebo to BIOS robi vzdy lebo nejaky problem po zapojeni 230V neslo vyriesit inac na danom chipsete (alebo bol vyvojar BIOSu blb a nechcelo sa mu to riesit inac) apod. Ked vsetko funguje tak to neries.
P.S. s dotazovatelovym problemom to nema nic spolocne, doska proste bez CPU nejde, a je uplne nepodstatne ze jak sa to "nejde" prejavuje :)