Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Existuje levná možnost jak připojit staré pas. repro k NTB?

Mám doma staré, ale poměrně kvalitní bedny z mini věže nebo jak se tomu dříve říkalo. Tu prostřední část s kazetami a CD měničem nepoužívám. Bedny jsou asi pasivní, je možné je nějak zapojit do NTB tak, aby hrály? Co bych k tomu musel dokoupit a co by to cca stálo? Plánuju si k NTB koupi nových beden a co jsem se díval, tak stojí cca 1000kč a tak mě napadlo, že bych ušetřil. Nebo kdyby to stálo cca stejně, tak bych měl určitě lepší zvuk, než z těch malých, c se dneska prodávají.

Dík.

To není spotřeba, ale údaj o maximálním příkonu. Počítačový zdroj taky nežere 500W neustále, ale je to maximum, co je schopen dodat.
Takže ta věž bude mít spotřebu okolo 20 - 30W, když to budeš mít puštěný na běžnou poslechovou hlasitost.

Jo a ještě něco - pokud ti vadí ta původní "věž" jako zesilovač, že je to velký a má spotřebu, tak tě nepotěším - kdybys koupil, nebo udělal zesilovač zvlášť, tak to taky bude krabica, co něco žere. Velikost záleží na provedení a výkonu. Použij prostě tu původní věž a strč to někam pod stůl, ať ti nezavazí, řešení nejjednodušší a zadarmo.

Jo to chápu, ale i tak je to dost. Přece jen ty malý aktivní bedny žerou o dost míň a hlavně jsou o polovičku menší.

Mezi jinýma jsem dostal tip i na tohle http://www.pselectronic.cz/k6001-016-zesilovac-kar aoke-2x60w-salza-3300s.html a to je mnohem menší, než ten středovej díl.
Jenže já tu věž, respektive ty bedny potřebuju občas i přenášet, proto hledám právě něco malýho.

Ano pri stejnej hlasitosti zeru priblizne stejne (aj zosilovace, aj ked su tam trochu odchylky, silnejsi zosilovac ma trochu vyssi vlastny odber ale zas ma vyssi max vystupny vykon = vyssi max. hluk). Je trochu treba brat aj do uvahy frekvencne spektrum, male prci sracky nikdy nebudu hrat poriadne basy, a tie basy zozeru tej energie najviac.

Stejny zvuk potrebuje stejne mnozstvo energie, na tom energiu neusetris. Ked usetris budes mat horsi alebo slabsi zvuk. Fyzikalne zakony platia a budu platit naveky.

P.S. odchylky su sice aj v citlivosti bedni, ale male sracky budu garantovane tom s citlivostou este horsie t.j. mensi hluk pri stejnej energii...