Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mechanika LG nebere média Verbatim

Moje mechanika LG4163B nebere média Verbatim DVD-R 8x certified. Po vypálení v Neru 4x rychlostně se tváří že je všechno OK, přitom medium nejde přečíst - jakoby tam nic nebylo.
Přišel jsem takhle už o 3 média.
Přitom jiná 4163B prý nahrává na tytéž média v naprostém pořádku.
Je to normální aby na jedné mechanice to nešlo a na další mechanice stejného typu jo?
Není to další důvod pro reklamaci?
Pro ty co mají ten stejný křáp - bere vám to výše zmíněné Verbatimy?

an. Na základě doporučení jsem zkusil firmware upgrade, po upgrade firmwaru již na Verbatim 8x napalovat šlo, otázka ale je, jestli to půjde i v budoucnu, protože jak jsem se díval do šuplíku tak před 3 měsícema jsem na médium stejného typu pálil a šlo to, pak to zase nešlo...

Jinak: Po upgradu firmwaru se situace u CD-RW médií nezměnila, vypálené AudioCD sice jde přehrát v obou PC, ale ve věži to nenačte ani za nic. hlásí stále stejnou hlášku DISC NOT FINALIZED.
Takže jeden problém byl upgradem snad odstraněn, druhý zatím ne, mechanika je stále vadná.
Tímto je to z mé strany vše a dotaz považuju za vyřešený.

Mirku, ty troubo, když Verbatim vymění značku barviva, tak je samozřejmé, že vypalovačka, která to nové barvivo nezná (což se určuje z ATIP), bude pálit buď pomalu, nebo špatně nebo vůbec. To není závislé na výrobci, ale na databázi médií, kterou má každá vypalovačka ve firmwaru (proto se má čas od času FW ve vypalovačce upgradovat, a obzvláště se to doporučuje při problémech "Mirkova typu".

Co se týká finalizace, tak je jasné, že pálíš Audio jako TAO, což není podle normy a CD player právem protestuje. AudioCD je definováno jen a pouze pálené jako DAO!