Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor + grafika

zdravim chtel bych se zeptat.chtel bych si koupit novej procesor do PC. moje aktualni pc sestava je : AMD athlon(tm)XP 2200+
1.80 GHz , 1GB RAM ,GRAFIKA - sapphire radeon HD 3450 pamět 512. celkem starej pc no. do te me rachotinky bych chtel processor AMD athlon II X2 250 Procesor Dual-Core (65W), 3000MHz, BOX, socket AM3 (Regor). mohly by ste me pomoct ? je to dobra volba ?

Budeš muset vyměnit procesor, paměť i základní desku, grafickou kartu protože je do AGP pak prodat na aukru...Čili odhadem bez zdroje cca 4tácy nebo víc s tím že grafika bude integrovaná nebo cca 5500 s tím že gafiku koupíš novou a lepší..Je na zvážení jestli se to nepokusit někde střelit celé za 2 tácy (či lehce víc) podle dalšího osazení.

Ten procesor je na socket A nebo jsi nenopsal dobře jeho název (i kdyby to byl socket 939 tak se jmenuje jinak a jeho číslené označení je vyšší např 3000+nebo sempron 2600-i tak by to nic neměnilo.).

Použij cpu-z nebo everest ke zjistšní cpu, typu pamětí a desky.

pockej .. to jako nesezenu na teb svuj pc nejakej procesor kterej ma aspon 2.8 MHZ ? to musim vymenit i grafarnu kterou sem nedavno kupoval .. abych tam vubec mohl dat novej procesor ? to je blbost ne ? to vadi ze je to agp verze ? mezipamet cpu je 256 kb ( 1 socket 462 ) nevim jestli sem napsal to co si chtel nejak moc se v tom nevyznam a je tam toho moc v tom everestu .. takze nevim co presne chces .ale diky moc

JA vubec nevim kde to tam mam hledat tak tady je vsecko o CPU .diky za odpoved

Pole Hodnota
Vlastnosti CPU
Typ CPU AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+
Označení CPU Thoroughbred-B
Stepping CPU B0
Instrukční sada x86, MMX, 3DNow!, SSE
L1 instrukční mezipaměť 64 KB
L1 datová mezipaměť [ TRIAL VERSION ]
L2 mezipaměť 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Technické informace CPU
Typ pouzdra 453 Pin PGA
Velikost pouzdra 4.95 cm x 4.95 cm
Transistorů [ TRIAL VERSION ] miliónů
Výrobní technologie 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu
Plocha čipu [ TRIAL VERSION ] mm2
Napětí jádra 1.50 - 1.65 V
Napětí vstupů/výstupů 1.6 V
Typický příkon 44.0 - 64.0 W (V závislosti na taktu)
Maximální příkon 48.5 - 74.3 W (V závislosti na taktu)

Vytížení CPU
CPU #1 0 %

a tady info a zakladni desce

Pole Hodnota
Vlastnosti základní desky
ID základní desky 07/30/2003-nVidia-nForce-6A61BM4CC-00
Název základní desky MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)

Vlastnosti FSB
Typ sběrnice DEC Alpha EV6
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 133 MHz (DDR)
Efektivní taktování 267 MHz
Šířka pásma 2133 MB/s

Vlastnosti paměťové sběrnice
Typ sběrnice Dual DDR SDRAM
Šířka sběrnice 128 bit
Poměr DRAM:FSB 6:4
Skutečný takt 200 MHz (DDR)
Efektivní taktování 400 MHz
Šířka pásma [ TRIAL VERSION ] MB/s

Vlastnosti čipové sady
Typ sběrnice HyperTransport v1.0
Šířka sběrnice 8 bit

Technické informace o základní desce
CPU Sokly/Sloty 1 Socket 462
Rozšiřující sloty [ TRIAL VERSION ]
RAM Sloty 3 DDR DIMM
Integrovaná zařízení Audio, LAN
Velikostní faktor (Form Factor) ATX
Velikost základní desky 230 mm x 300 mm
Čipová sada základní desky nForce2-SPP
Další funkce a vybavení [ TRIAL VERSION ]

Výrobce základní desky
Jméno firmy Micro-Star Int'l Co.,Ltd.
Informace o výrobku http://www.msi.com/index.php?func=prodpage1&mainca t_no=1
Stažení BIOSu index.php
Aktualizace ovladače driveragent.com

Tvoja doska (Socket-A) je nekompatibilná s procesorom AM3, ktorý chceš kúpiť a nie je možné ho do Tvojej dosky nijakým spôsobom ani len osadiť !!!!

Ak chceš upgradovať PC - neoplatí sa Ti !!!! Potrebuješ kúpiť :

1. Novú/modernejšiu dosku s päticou pre AM3 procesor, ktorý si si vyhliadol
2. Nové DDR3 pamäte - Tvoje staré DDR Ti do novej dosky nepôjdu
3. Procesor OK už si si vyhliadol AM3
4. Novú Grafickú kartu - Tvoja zastaralá AGP nebude do novej dosky, kde bude zrejme PCI-E slot vôbec pasovať

čiže suma sumárum - staré PC predaj a začni šetriť na komplet nové PC...;-)

Nechcem Ťa sklamať, ale to nebude "upgrade", ale skladanie úplne nového PC...

Cena?
Záleží aké drahé/výkonné komponenty si kúpiš. Rozdiel v cene len na doske môže byť +/- 100,-Eur, Grafika detto, záleží koľko pamäte RAM budeš chcieť osadiť, aký veľký HDD..
Potom určite budeš potrebovať aj iný zdroj (možno skrinku).... atď.

Niekto ochotný by Ti mohol nakonfigurovať PC zostavu podľa procesora čo chceš, alebo navrhnúť inú zostavu. Tu na poradni sa rieši nákup PC skoro každý deň...