Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nové grafiky do pc

Dobré ráno =),plánuji vyměnit svoji grafickou kartu a chtěl bych vás poprosit o pomoct při vybrání nové,jelikož mám minimální znalosti grafických karet.Zatím odhaduji výdaje na novou kartu max. 7 000 Kč,ale je možné v důsledku nějaké výhodnější koupě ji případně ještě zvýšit.Zde je má současná sestava:

Zdroj LC POWER LC6600GP, 600W ATX 2.2, aktivní PFC, 4x SATA
SEAGATE Barracuda 7200.11 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, 7200ot, PMR, ST3500320AS
SAPPHIRE HD 4850 Toxic, 512MB DDR3 (2200MHz), ATI Radeon HD 4850 (675MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2xDVI
GIGABYTE MA790GP-DS4H - AMD 790GX, VGA + 2x PCIe x16, DDR2 1066, 128MB DDR3, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, FW, ATX, scA
AMD Phenom 9650 X4 Quad-Core (95W), 2300MHz, BOX, socket AM2+ (Agena)
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 CL5-5-5-18 OCZ Platinum Edition XTC

Za všechny odpovědi předem děkuji.

Co máte na mysli pod pojmem ,,kvalitnější zdroj,,? výkon? 600W se mi zdá celkem dost...a abych si kupoval 650+ to je zbytečně drahý přepych jen s minimálním rozdílem...

22" LCD HP PAVILION w2228h - černo-stříbrný, 3000:1, 300cd/m2, 3ms GTG, 1680x1050, HDMI, 2xUSB, repro, pivot, TCO03

nová řada...to se asi nevejdu do 7K,že ? ^^

Kvalitní zdroj není přepych! Ale základ PC (alespoň by měl být)

Ten co máš má má na součtu +12V větvích 35A což je na uváděný 600W výkon mizerné.
Nehledě na stavbu zdroje, použité komponenty, zvlnění na větvích.......
Příklad : Seasonic S12II-520 520W 40A
Na tvoji dosavadní sestavu, s celkovou spotřebou asi okolo 260W by stačil kvalitní 400-450W zdroj.
Pro tvoje rozlišení by stačila karta HD 5770 nebo nVidia GTX 460.

Osobně bych s nákupem počkal nejen kvůli nové řadě ale i k možnému pohybu cen stávajících.

To je ten zdroj na tom tak špatně? přiznam se nerozumim tomu a je mi divný si kupovat 450W zdroj když mám 600W ... jako jestli je to nějakej zásadní problém možná bych něco investoval...,ale zatím se zdrojem nemám žádný problém,tak o to víc peněz by šlo do grafiky... p.s. existuje nějakej program na výpošet spotřeby tedy pro zjištění správného zdroje?

tvoja zostava si zoberie menej ako 300W, takze kvalitna 500 by mala uplne stacit (nech je rezerva)

program na presny vypocet spotreby neexistuje, nakolko ziadny program by na spotrebu komponentov nevidel (ako by aj mohol)

ale zatím se zdrojem nemám žádný problém,tak o to víc peněz by šlo do grafiky

ano, a az ti jedneho pekneho dna zdroj vyhori a zoberie so sebou aj tu novu grafiku, tak budes plakat

Taky si budu kupovat novou grafickou kartu, můj limit je ale menší.Chtěl bych se dostat okolo +/- 3000,- Kč
Být tebou, vybral bych si Sappihre HD 5850 Vapor-X ...=> Dost slušná grafika :-) Já už jsem si vybral.Budu si kupovat Asus GeForce 450GTS DirectCU :-) Standart,né TOP Verzi 8-) ..