Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc - nerožne se monitor

Dobrý den
potrebuju poradit s takovým problémem když zapnu pc tak se ventilatory točí dvd romka taky atd...
az na to že se mi vubec nerožne monitor graficka karta je v poradku mam novou a ramky taky predem dekuji za odpoved
Změna předmětu, původně: Prosím o pomoc (LaKr) (Kráťa)

Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď.

Nezapomeňte specifikovat konfiguraci, jako např. operační systém nebo alespoň základní hardwarovou konfiguraci, na které se problém vyskytl (např. "Mám grafickou kartu ATI Sapphire Radeon 9250 128MB"). Pokud máte problém s konkrétním programem, nezapomeňte uvést jeho přesnou verzi (např. MS Office 2000 CZ, Firefox 1.5.0.2 apod.).

Věnujte trochu pozornosti formátu textu. Nepište všechno velkými písmeny, nedělejte za každou větou tři vykřičníky či čtyři různé smajlíky. Než dotaz odešlete, přečtěte si ho po sobě ještě jednou a zkuste opravit případné gramatické chyby.

Hrách na stěnu házet...

Těch příčin může být mnoho, od vadného zdroje, přes vadnou desku, vadné paměti, vadnou grafiku (že je nová, nic neznamená - právě naopak), až po ... cokoliv, co je v bedně. A pokaždé se to může chovat jak popisuješ.
Bez bližších údajů (jak k tomu došlo, konfigurace stroje a podobně - operační systém zde asi nehraje roli) nelze tedy poradit. Snad leda: Píšeš "grafickou kartu mám novou". Pokud to přestalo fungovat okamžitě po výměně karty, tak může být chyba v ní, buď vadná karta z výroby, nebo nemá všechna napájení, ale také může být nekompatibilní s tvojí deskou, i to se vyskytuje.

Začal bych se systematickou kontrolou. Nejdříve vyzkoušet samotný monitor jiném výstupním zařízení. Tedy připojit k notebooku nebo jinému PC. Druhá kontrola by měla být na výstupu z PC. Zkuste připojit k PC jiný monitor, případně TV (pokud to Vaše grafická karta i televize umožňují).
Další otázka je: je základní deska PC osazena integrovanou grafickou kartou? Pokud ano, je možné, že je výstup z Vaší nové grafické karty deaktivován a obrazový signál jde z integrovaného výstupu.