Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchlejšia "inštalácia" Windows XP

Chcem nabudúce inštlaovať Windows tak, že zabalím disk C: do ZIPu cez Total Commander a cez BartPE nahrám v prípade nutnosti systém späť na naformátovaný disk. Kamoš to robí cez WinRAR, ale načo mi je ten, keď ZIP je v Total Commanderi. Chcem vedieť, či nebudú s týmto spôsobom problémy ako boli s DOSom, ak IO.SYS a MSDOS.SYS neboli prvé položky v hlavnom adresári. Cez WinRAR to vraj funguje, takže zrejme si WinRAR dáva pozor na poradie súborov. Alebo je to vo Windows XP jedno, kde je aký súbor a zavádzač si ten správny nájde sám?

ZIP má omezení na 2GB archiv. Jinak to je totální blbost. Ještě tak pro XPčka na FAT oddílu, ale kdo by dneska dělal takovou blbost, když na to jsou specializované softy, že? Samozřejmě balit Windowsy má smysl jen offline, tj když systém neběží.

Jinak daleko lepší službu ti udělá disketová distribuce linuxu s příkazy "dd" a "gzip" :-)

Robit to cez .zip/.rar nie je vhodne, ptz. za prve neodzalohuje sa MBR, moze byt problem so systemovymi/zamknutymi subormi (ak sa to robi z beziacich Win ktore chces zalohovat), //edit: a so subormi na ktore nema uzivatel prava (typicky priklad je documents and settings napr. admin a ine ucty), aj keby si bezal z inych Win. Poradie suborov by nemal byt u NT/2k/XP problem, ale su ine vyssie spominane problemy.
Je lepsie take veci robit utilitami na zalohovanie diskoveho oddielu, norton ghost, acronis true image, apod.

Budem to robiť cez live CD, takže nehrozí zamknutie disku. Foirmátovať budem cez "konzolu" boot inštalačky Windows a MBR meniť nebudem. Mám na tom disku ešte Linux. Ghost ma nikdy nezaujímal a okrem toho, ak budem náhodou aktualizovať ten ZIP, bude to rýchlejšie ako pri Ghost. Ozaj niekde som tuším čítal, že Ghost nie je freeware, tak načo mi to bude? Už mi jeden crack za*ral počítač trojanom, takže sa crackom pokiaľ sa dá vyhýbam a zbytočne dávať kopec peňazí za program je blobosť. Keď budú ceny programov primerané našim platom, tak potom sa môžme baviť o Ghoste. ZIP mám v Total Commanderi zadarmo. Osprevedlňujem sa za tvrdé slová, ale mnohý uznajú, že je to tak.

Ide aj o opravnenia k suborom/adresarom (vid moj doplnok oznaceny //edit) a na to ti myslim live CD nepomoze.

Existuju aj nejake volne SW na zalohovanie particii (neviem co vsetko vedia), zhlavy neviem nazvy, ale ak pohladas slovo ghost najdes uz sa tu urcite spominal viackrat, alebo pozriet na slunecnice.cz apod.

Ak sa chces vozit a nechces si kupovat auto tak budes musiet chodit peso (instalacia).

P.S. ak chces len v pripade problemov prepisat subory stavajucej instalacie, tak by ti v tych problemoch mohol pomoct aj ten postup ktory chces robit, ale volat to "rychlejsia instalacia Windows" nie je mozne, ptz. v pripade ze budes musiet formatovat/menit disk, apod., mas smolu.

Problém s právami nebude, lebo mám admin účet a použitiu Documents and Settings sa vyhýbam ako čert svätenej vode. Tu v poradni sa nedávno aj písalo, aký má dopad spoliehať sa na tento adresár. Šifrované tiež nič nemám, takže tiež nie je problém. Crackom sa vyhýbam, pokiaľ je to možné a cena 70 dolárov je prehnaná. Je chybou, že software stojí aj pre Američana aj pre Slováka rovnako, ba dokonca viac ako napr. Total Commander, a platy sú rozdielne. TC stojí 30 USD a pre Slováka 1000 Sk. To sa mi zdá divné. Ale na druhej strane uvažujem, že ho, keď budú na to peniaze aj kúpim. Ten za tie peniaze stojí, ale odbočil som. Existuje teda nejaká voľná alternatíva Ghosta zadarmo? Pozriem, uvidím, či voľačo nájdem.

Tak si pust to live-CD a skus otvorit na disku napr. adresar "system volume information" alebo v "documents and settings" nejake ine ucty, v documents and settings nie su len uzivatelske data, ale kopec veci ktore ked tam nebudu tak Win nemusi fungovat korektne, co ja viem ake dalsie systemove adresare maju prava len pre system, t.j. neodzalohujes ich.
Pisem ze ak nechces disk mazat/formatovat tak ti moze pomoct aj ten .zip, ale nie je to nahrada instalacie na prazdny disk. Image particie je lepsie.

Zhlavy neviem nazvy tych SW ale videl som viackrat ze ludia pisali ze nieco je aj zdarma (aspon s nejakym obmedzenim).

Píšem, že mám NTFS a to, že nech vyskúša pod Win98 vymazať SVI patrilo MM.. s tým, že na disku musí byť FAT32. Ide totiž o to, že ak sa dá do WinXP nejaký disk, tak si to systém okamžite pri prvom zápise na disk vytvorí. Po vymazaní v pôvodnom počítači s Win98 sa to dá vymazať.

On to myslel ironicky. Ide o to, že Bill to tak presadzuje. BTW, som zvedavý, kde má svoje dáta on a ako si chráni Windows. Ale myslím, že on má nejakého programátora pod stolom a ten mu online programuje záplaty do Windows. Ozaj a prešiel Bill overením pravosti Windows? Tak ma teraz napadlo, ako sa predvádzal P&P na Windows 95, keď pri zapojení neznámeho skenera naskočila modrá obrazovka na prezentácii. Nemá niekto to video?;-)

Psal jsem to proto, ze jsem davneji takove pokusy delal - jeste nez jsem poznal Ghosta (tehdy 5-ku verzi).
Jak bys asi tak chtel spustit toho TC (pod DOSem tezko, a pod rozjetyma windowsama budes system prepisovat asi tak jak)? Bylo tolik problemu, ze to bylo nepruchodne.
Zkousel jsem delat ruzne samorozbalovaci EXE a pod. A pokud bys mel pod WXP NTFS, toz co pak?

Ale k čomu je rada, že: "Každý sa raz popáli."? MM.. to aspoň vysvetlil a viem, že o to išlo tomu, čo mal nechuť vôbec niečo písať. A podpora pri legálnom Windows ti nepmôže s inštaláciou už predinštalovaného Windowsu. Okrem toho, vo Windows je Nápoveda a odborná pomoc a tá poradí tak akurát vieš čo. MOžno aj zamestnanci MS ti tak poradia. Mal som problémy so sieťou a skončil mi sprievodca riešením problému tak, že som došiel na koniec a on si nevedel rady. Stačilo, aby tam bola ešte otázka: "Máte správne nastavenú MAC adresu?" a vedel by som, kde je problém.;-)