Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení dvou PC

Dobrý den mám problém, máme tu dva počítače a chcem si zahrát proti sobě po lanu. jde o to,že v modemu mám místo pouze na jeden sítoví kabel tak bych se chtěl zeptat zda je možné propojit oba PC pouze sítovim kabeleem ze sitovky do sitovky a zda to bude fungovat nebo jestli je třeba něco donastavovat předem díky za odpověď.

Kdo tu mluví o více než jednom kabelu? Pochopitelně, stačí jeden kabel, kterým se propojí počítače (jiné kabely by nebyly ani kam zapojit). Jenomže, pokud alespoň jedna karta u počítačů není 1Gb (tzn. obě karty jsou "pouze" na 100Mb), tak místo běžného přímého kabelu je nutno použít tzv. křížený kabel (na jednom konci má dva páry navzájem prohozeny). Jinak by to nechodilo.

Myslím, že či karta podporuje 100Mb/s alebo 1Gb/s nerozhoduje....

Dôležité je toto:
Ak je funkcia auto MDI / MDI-X podporovaná na prepínači, rozbočovači, sieťovej karte či iných sieťových zariadeniach, nemusíte používať krížený kábel v situácii, ktorú chce použiť vyššie. To preto, že crossover funkcia bude automaticky povolená, ak je to potrebné.;-)

Myslím, že či karta podporuje 100Mb/s alebo 1Gb/s nerozhoduje....

chápu tě, ale prakticky je to tak že 1gbit síťovky byly už automaticky vybaveny funkcí autonegotiate.
zatímco ten gigabit si i laik přečte v názvu síťovky, "auto MDI / MDI-X" zatím ne.

switch a spol bych sem netahal, tazatel psal že má na modemu jen jedinou zásuvku - a dnes večer už nic nekoupí.
(ale že měl mít už dávno koupený wifi router do rezervy, o tom žádná)