Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domena a hosting

Mám v úmyslu pořídit si doménu a nějaký webhosting (cca100MB). Protože v tom plavu, třeba mě někdo opravíte.
Rád bych, aby registrátor a webhoster byli každý jiná firma. Když hostingu klesne kvalita, přesunu se jinam s menšími problémy.(?)
Funguje to tak, že od webhostingu dostanu IP adresu a tu pak na webu registrátora přiřadím názvu domény? Nebo je to jinak?
Uvažuji o Ignum a Isol.

Zaregistrujes si a zaplatis domenu.
Pri ragistraci jsou vyzadovany dns servery pro Tvoji domenu.
Bud mas svoje nebo pouzijes dns od registratora, ja jsem si registroval na domeny.cz a mam dns u nich.
Do tohoto dns zadas ip sereru kde mas hosting - je to u nich pres www rozhrani.
Napriklad ja mam svoje stranky doma na svem domacim serveru, tak jsem tam zadal jeho verejnou fixni ip.
Rovnez se mi tento server stara o postu a jine zalezitosti.
S hostingovymi servery nemam zkusenosti - urcite poradi nekdo jiny.

MatesB

No nevím, od Isolu jsem odešel, nejdříve neskutečné problémy s funkčností mysql DB, pak zase s emaily a vůbec rozhraní pro administraci celkově dosti pokulhávalo, oproti takové savana.cz se to nedá srovnat i co se administrace a možností nastavení týče, ale pravda záleží jak jsi náročný na kvalitu služeb a co všechno požaduješ. Navíc savana nabízí možnost za 1 sms vyzkoušet si webhosting po dobu jednoho měsíce i s plnou administrací, aspoň tak víš do čeho jdeš.

Dražší o něco je, to je sice pravda, ale zase administrace a služby jsou o řád výše.
HTACCESS a Mod_rewrite podporuje, akorát jej musí povolit administrátor.
Nicméně htacces využívající i phpBB fórum, tam není problém žáden a fórum je funkční okamžitě, aspoň co mám zkušenosti se zprovozněním svého fóra.