Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domena a hosting

Mám v úmyslu pořídit si doménu a nějaký webhosting (cca100MB). Protože v tom plavu, třeba mě někdo opravíte.
Rád bych, aby registrátor a webhoster byli každý jiná firma. Když hostingu klesne kvalita, přesunu se jinam s menšími problémy.(?)
Funguje to tak, že od webhostingu dostanu IP adresu a tu pak na webu registrátora přiřadím názvu domény? Nebo je to jinak?
Uvažuji o Ignum a Isol.

Zaregistrujes si a zaplatis domenu.
Pri ragistraci jsou vyzadovany dns servery pro Tvoji domenu.
Bud mas svoje nebo pouzijes dns od registratora, ja jsem si registroval na domeny.cz a mam dns u nich.
Do tohoto dns zadas ip sereru kde mas hosting - je to u nich pres www rozhrani.
Napriklad ja mam svoje stranky doma na svem domacim serveru, tak jsem tam zadal jeho verejnou fixni ip.
Rovnez se mi tento server stara o postu a jine zalezitosti.
S hostingovymi servery nemam zkusenosti - urcite poradi nekdo jiny.

MatesB

Pocuj uz sa trocha kontroluj, troska ma series. Nikdy som nepovedal ze som chudobny student, len som povedal ze na hosting nemam peniaze (nebudem vrazat peniaze do projektu ktory viem ze nema istu buducnost). Webhosting som dostal ako darcek. Este nejake stupidne pripomienky? :-/:-(:-|

No nevím, od Isolu jsem odešel, nejdříve neskutečné problémy s funkčností mysql DB, pak zase s emaily a vůbec rozhraní pro administraci celkově dosti pokulhávalo, oproti takové savana.cz se to nedá srovnat i co se administrace a možností nastavení týče, ale pravda záleží jak jsi náročný na kvalitu služeb a co všechno požaduješ. Navíc savana nabízí možnost za 1 sms vyzkoušet si webhosting po dobu jednoho měsíce i s plnou administrací, aspoň tak víš do čeho jdeš.

Dražší o něco je, to je sice pravda, ale zase administrace a služby jsou o řád výše.
HTACCESS a Mod_rewrite podporuje, akorát jej musí povolit administrátor.
Nicméně htacces využívající i phpBB fórum, tam není problém žáden a fórum je funkční okamžitě, aspoň co mám zkušenosti se zprovozněním svého fóra.